ISW: Події в Бєлгороді застали РФ зненацька – Новини України

ISW: Події в Бєлгороді застали РФ зненацька - Новини України

Фото: t.me/legionoffreedom

Ситуація, що розгорнулася в Бєлгородській області, спричинила паніку, розкол та незгоду у російському інформаційному просторі. Це явно свідчить про те, що пропагандистський механізм відчув значні порушення у потоці інформації, повідомляється у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків, кожен “воєнний кореспондент” та блогер створював свої власні припущення щодо наступу на область. При цьому деякі рсоійськи блогери намагалися зосередитися на твердженні, що “РДК” і “ЛСР” складаються переважно з росіян і висунули претензії про зраду Росії, недовірливо звинувативши їх у співпраці з Головним управлінням розвідки.

У той же час кілька “воєнних кореспондентів” висловили припущення, що атака була цілеспрямованою інформаційною операцією, спрямованою на відволікання уваги від нібито захоплення Бахмута та посівання паніки в російському інформаційному просторі.

За словами терориста та бойовика Ігора Стрєлкова-Гіркіна,  він передбачав такі рейди і вважає їх частиною ширшої української контрнаступальної стратегії. В свою чергу ватажок “Вагнера” Євген Пригожин звинуватив російський уряд та міноборони сприянні атаки  через неспроможність зміцнити російські кордони.

На думку аналітиків  ISW, перша лінія російських оборонних укріплень пролягає за 2 км від Гори-Подолу і силам “РДК”, скоріш за все, вдалося пробити її. Це свідчить про слабкість цих укріплень та неукомплектованість професійним особовим складом.

Аналітики підсумовували, що більшість російських провоєнних блогерів відповіли відносно різними занепокоєннями, тривогами та гнівом, а інформаційний простір не згуртувався навколо однієї цілісної реакції на подію. Це є свідчення того, що атака застала РФ зненацька.

Вибухи пролунали в прикордонних пунктах Бєлгородської області зранку 22 травня. Бійці РДК, що допомагають захищати Україну від російського вторгнення, заявили про проведення своєї операції в регіоні. В Україні наголосили, що спостерігають за ситуацією, та не мають до неї відношення.  

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни