Іран готується поставити Росії ракети – Новини України

Іран готується поставити Росії ракети - Новини України

Фото: ypa.ir

Іран готується поставити Росії нові ударні безпілотники, а також уперше – ракети класу «поверхня-поверхня». Про це 16 жовтня повідомивThe Washington Post із посиланням на анонімні офіційні особи.

Іран таємно погодився поставити озброєння, зазначили джерела американського видання, яких назвали представниками служби безпеки США та союзників. Ракети можуть бути призначені для атак як військових позицій України, так і міст.

В оцінці розвідки, наданої офіційним особам України та США, стверджується, що іранська військова промисловість готує першу партію балістичних ракет малої дальності Fateh-110 та Zolfaghar. Вони здатні вражати цілі на відстані 300 та 700 кілометрів відповідно.

Іран має один з найбільших і найрізноманітніших арсеналів ракет малої та середньої дальності на Близькому Сході. Нові версії Fateh-110 та Zolfaghar експерти вважають потужними та досить точними на відносно коротких дистанціях. Деякі моделі поставляються з електрооптичних систем наведення, які дозволяють операторам ракет спрямовувати їх при остаточному зближенні з метою.

Раніше Іран постачав такі ж ракети групам ополченців на Близькому Сході, насамперед бійцям хуситів у Ємені. Сили хуситів демонстрували ракети іранської розробки на військових парадах та використовували їх в атаках на нафтопереробні заводи та інші цивільні об’єкти у сусідніх країнах Перської затоки.

У серпні ті ж офіційні особи попередили про постачання Росії іранських безпілотників «Шахед» та «Мохаджер-6». Зараз Іран готує постачання «десятків» Mohajer-6 та більшу кількість Shahed-136. Останні, які називаються дронами-камікадзе, здатні доставляти вибухові речовини на відстань до 1500 миль.

У вересні посла Ірану в Україні позбавили акредитації через постачання зброї Росії.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни