Іподром поблизу Івано-Франківська прихистив 14 коней із Києва

Власник одного з іподромів на Прикарпатті Матіас Гепфнер прихистив 14 коней з Київщини. Як вдалося врятувати тварин, наскільки важкою була дорога та чи прилаштовуватиме коней з інших іподромів України — читайте у репортажі Суспільного.

27 Березня,
2022,
16:30
Прикарпаття

Переглядів: 313


Коней з Києва до Івано-Франківська перевезли за дві доби

Матіас Гепфнер розповідає, що з початку повномасштабного вторгнення військ РФ комплекс призупинив роботу. Частина працівників іподрому пішли захищати Україну, інформує “Суспільне”.

Тому Матіас у перші дні війни надсилав гуманітарну допомогу господарям тварин у міста та села, де тривали бойові дії. Однак, коли побачив, що там просто випускають коней, вирішив забрати їх на Івано-Франківщину.

“Ми подумали та швидко вирішили готувати конюшні. 22 дні готували. Ми розмістили оголошення в групах у Facebook. Буквально за 10 хвилин були перші дзвінки. Люди продовжують телефонувати й сьогодні”, — розповів Матіас Гепфнер.

Дівчина розповідає, що спочатку планувала з тваринами залишитися на батьківщині. Але коли до їхнього села під’їхали військові РФ на танках, коні злякалися — цілу ніч не спали, іржали та стрибали. Тому, каже спортсменка, вранці вирішили переїжджати у безпечніше місце.

“Ми їхали з Києва із зупинками, оскільки саме тоді була комендантська година в місті. Спочатку ми з тваринами переїхали з лівого берега на правий. Стояли на зупинці, бо з 21:00 починали працювати обмеження. Цілу ніч коні стояли, чекали 7:00, щоб закінчилася комендантська година, а тоді поїхали далі”, — пригадує Галина Гапонова.

З її слів, дорога з Києва до Івано-Франківська зайняла дві доби. Перевозили коней в батмані у чотири заходи, адже з великогабаритними вантажівками в Україні є проблеми. На адаптацію тваринам у новому місці знадобився майже тиждень.

“Доводилося їх вивозити так, як могли. Зараз вони розслабилися, видихнули, заспокоїлися. Коли поруч обстріли та вибухи, то кінь стоїть спантеличений та панікує. Вони всі передають один одному паніку. Тиждень вони у нас просто стояли, бо виходити на вулицю ще не були готові. Також ми зменшили їм спортивні корми, щоб не було зайвої енергії, та годували їх лише сіном”, — розповідає Галина Гапонова.

“Тренування наразі не відбуваються, адже на іподромі немає тих умов, до яких тварини звикли. Але зараз про це не думаємо. Головне — вижити й людям, і коням. Наше головне завдання полягало в тому, щоб вивезти тварин у безпечне місце”, — говорить дівчина.

За словами Матіаса Гепфнера, зараз на іподромі готують критий манеж, щоб прийняти коней із Херсона та Запоріжжя. Загалом тут зможуть прихистити 50 тварин.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни