Інвестиційний проєкт переробки розсолів і калійних руд Стебника та Калуша презентували у Львові

Проєкт презентували в рамках Західноукраїнського Форуму Партнерства у Львові. 03 Грудня, 2022, 18:00 Калуш Переглядів: 795 Калушани взяли участь у Західноукраїнському Форумі Партнерства

Екологічна ситуація, яка склалася в зоні Калуського гірничопромислового району, залишається доволі складною. Тут продовжують відбуватися такі небезпечні явища, як зсуви земної поверхні, карстові утворення, а також засолення водоносного горизонту, поверхневих і ґрунтових вод.

Проблема полягає в тому, що ареали засолення, які сформувалися внаслідок активного вимивання солей із хвостосховищ та солевідвалів, постійно розширюються. Розвиток таких процесів уже призвів до забруднення водоносного горизонту та загрожує втратою головної водозабірної станції «Добровляни», що забезпечує 90% водопостачання міста, інформують “Вікна”.

У рамках форуму директор ТОВ «Балфорд Україна» Дмитро Нікулін та технічний директор підприємства Станіслав Шенклянов презентували проєкт «White Potassium Ltd. Дрогобич», повідомив депутат Калуської міської ради Віктор Бербець, який взяв участь у роботі Західноукраїнського Форуму Партнерства. За його словами, торкнулися важливих питань:

  • екологічності калійних добрив, їх якості та значенні сьогодні;
  • технічних рішень та екологічних аспектів проєкту, соціального значення для громад та транскарпатського співробітництва;
  • економіки, інвестицій, створення робочих місць;
  • створення підприємства національного рівня.

Проєкт «White Potassium Ltd. Дрогобич» передбачав презентацію інвестиційного проєкту переробки розсолів та калійних руд Стебника та Калуша. Зокрема:

  • створення компанії з виробництва добрив;
  • отримання сульфату калію та магнію, технічної солі і продуктів для першочергового використання в агросекторі України та Європи;
  • розв’язання екологічних питань та розвиток промисловості регіонів;
  • перероблення до 2 млн тонн руд та 1 млн тонн розсолів на рік.

Як стверджують науковці державного науково-дослідного і проєктного інституту основної хімії «НІОХІМ» з Харкова, калуських запасів розсолів (Домбровський кар’єр, хвостосховища, відвали та шламонакопичувач), а в перспективі — і покладів солей, доступ до яких відкриється після перероблення вмісту кар’єру, вистачить приблизно на 100 років. При цьому будуть усунені джерела екологічного лиха.

Загалом Західноукраїнський Форум Партнерства об’єднав майже 800 учасників та 20 експерів-спікерів. Його програма передбачала окремі панельні дискусії, присвячені найактуальнішим темам сфери політики, економіки та бізнесу, виставку релокованих підприємств та франшизного бізнесу, Startup Expo — виставку українських стартапів та Business Expo — експо-виставку ключових підприємств регіону та країни, а також діяльність найбільшої платформи для нетворкінгу та обміну досвідом представників бізнесу, влади та соціальної сфери.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни