Ігор Вірстюк з Прикарпаття отримав “Золотий хрест” від Залужного за порятунок побратимів

Військовослужбовця Збройних Сил України з села Монастирчани Солотвинської територіальної громади на Івано-Франківщині, молодшого сержанта, командира відділення 108 окремої гірсько-штурмової бригади Ігоря Вірстюка нагородили почесним нагрудним знаком “Золотий хрест” Головнокомандувача Збройних Сил України. 12 Травня, 2023, 14:30 Прикарпаття Переглядів: 227 «Золотим хрестом» нагороджують за успішне виконання бойових завдань Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

23 лютого цього року о п’ятій годині ранку позиції, на якій був Ігор Вірстюк, нещадно обстріляли росіяни. Вісім солдатів отримали осколкові поранення, двоє були без свідомості, у тяжкому стані. Того пекельного світанку Ігор Вірстюк на квадроциклі вивіз побратимів із поля бою, розповідає видання “Слово народу”.

«Коли вивозив останніх, по нас як влупили. Осколок від гранати влучив мені у ногу, а пораненому, який був зі мною, — у руку. Від вибуху у квадроциклі тріснули чотири шини. Три кілометри проїхав із розтрощеною ногою на спущених колесах, але таки дістався до наших. Добре, що двигун не зупинився, а то вони добили би нас там», – ділиться захисник.

За цю звитягу на полі бою Головнокомандувач Валерій Залужний нагородив Ігоря Вірстюка «Золотим хрестом». Наказ підписаний 10 березня 2023 року.

Військовий ділиться, що згадувати той день страшно, але розуміє, що це був ще один день народження для всіх. Диверсійні дії окупанти найчастіше проводять під ранок. Однак, наші ЗСУ працюють на передовій цілодобово. Ігор каже, що його сон на нулю триває 2-3 години! Щодня — страшні реалії, про які тяжко говорити. Така ціна нашого спокійного життя в тилу.

«Воїни на передовій працюють на виснаження. Чи всі це розуміють? Я от лягаю спати лише на годинку, і так лише кілька разів протягом доби. Це не робота від години до години, а цілодобово. Невимовно тяжко, але ми знаємо, за що воюємо, за що жертви. Зараз я проходжу реабілітацію й бачу, що українці призабувають, що у країні війна, що такі ж люди, як вони, зараз не в теплій оселі, а у пеклі. Попри це, допомагають нам лише ті, які допомагали завжди. А хто був осторонь, так і залишився. А ще прикро, що є бажання окремих осіб заробляти на війні, попри смерті інших. Як це злить! Там ж хлопці за країну помирають!» — говорить Ігор Вірстюк.

Міцний фронт, впевнений Ігор, може бути лише завдяки надійному тилу. Тому, навіть перебуваючи вдома, Ігор з богородчанськими волонтерами їздить до ліній фронту, нещодавно от у свою бригаду передавав автівку. Адже лепта волонтерів та небайдужих надзвичайно велика. Бо йдеться не так про провізію (хоча домашні страви дуже очікують), як про моральну та наразі технічну підтримку — ремонт автівок, нові дрони та інші витратні матеріали, які допомагають зберегти життя.

«Знаєте, ніщо не може змінити ставлення людини до війни, як те, щоб вона побачила її на власні очі. Я би побажав, щоб той, хто має змогу допомагати, кожен чиновник поїхав до хлопців на фронт. Хай не на самий «нуль». Хай кілька кілометрів від ворога. Просто поглянути, як вони живуть, поглянути їм в очі. Щоб вони відчули війну всім єством. Впевнений, тоді свідомість зміниться. Зрештою, маю такі приклади», — ділиться військовий.

Добровольцем на війну Ігор Вірстюк пішов у перший день повномасштабного вторгнення окупантів. У складі 10 окремої гірсько-штурмової бригади захисник боронив Батьківщину у найтяжчих напрямках російсько-української війни. Має позивний Ігорьок. За цей час став універсальним солдатом, який нищить окупантів з повітря, і з суші, евакуйовує побратимів, допомагає у спорядженні батальйону, ремонтує, лагодить, готує.

“Сам дивуюсь, як я — людина, яка не вміла навіть тримати в руках зброю, усього навчився, — ділиться захисник. — Я ж з сьомого класу по весіллях грав. Творча натура. Але якщо хотіти, то можна всього навчитись. Воюватиму до останнього окупанта на українській землі».

Довідка. Нагрудним знаком «Золотий хрест» нагороджуються особи рядового і сержантського (старшинського) складу Збройних Сил України за успішне виконання бойових завдань під час проведення об’єднаних, антитерористичних операцій, а також операцій з підтримання миру та безпеки, високі показники у бойовій підготовці, бездоганне несення бойового чергування, вартової (внутрішньої) служби у повсякденній діяльності.

Нагрудним знаком можуть нагороджуватися повторно, при чому загальна кількість нагороджень не має перевищувати трьох разів. У разі повторного нагородження особі вручається металеве зображення золотого кольору «Гілка дубового листя», яке розміщується на стрічці нагрудного знака.

Нагрудним знаком, як правило, нагороджуються особи, які раніше нагороджувалися нагрудним знаком «Сталевий хрест» або у разі здійснення особою визначного вчинку.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни