Євросоюз розширив санкції проти Ірану через постачання зброї Росії – Новини України

Євросоюз розширив санкції проти Ірану через постачання зброї Росії - Новини України

Фото: OUTVED

Рада Європейського Союзу із закордонних справ підтримала новий пакет санкцій проти Ірану через постачання зброї Росії та грубі порушення владою країни прав людини. Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель за підсумками засідання в Брюсселі, передає “Укрінформ”.

– Ми розглянули підтримку Тегерану для Росії. Враховуючи доставку іранських дронів до Росії, 8 персон та установ, що несуть за це відповідальність, були включені до списку санкцій. Іран заявляє, що ці дрони були поставлені до Росії до того, як вона почала війну. Але ці санкції є сильним сигналом для Ірану. Це перший випадок із 2019 року, коли ми застосовуємо проти Ірану такий пакет санкцій, – заявив Боррель.

Також представник ЄС нагадав, що в Ірані складається тривожна ситуація з дотриманням прав людини через репресію влади країни проти іранських жінок, які обстоюють свої права.

– Ми вважаємо неприйнятним використання найвищого заходу покарання як інструменту для репресій проти учасників протестів. Новий пакет санкцій через порушення прав людини ми направили проти тих, хто винен у цих репресіях проти учасників протестів. У списку – 21 особа, і це є виявом підтримки Європейським Союзом народу Ірану, – зазначив він.

На початку листопада Іран вперше визнав постачання зброї Росії. Влада країни стверджувала, що нібито передавала Москві безпілотники в невеликій кількості за кілька місяців до початку російського вторгнення в Україну. Українська сторона назвала цю заяву неправдивою, оскільки російські війська випустили по нашій країні велику кількість іранських дронів. ЄС та Британія ввели санкції проти фізичних та юридичних осіб Ірану через постачання зброї РФ.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни