Європарламент прийняв резолюцію про створення трибуналу проти Росії – Новини України

Європарламент прийняв резолюцію про створення трибуналу проти Росії - Новини України

Фото: twitter.com/RJukneviciene

Європейський парламент прийняв резолюцію про створення спеціального трибуналу проти Росії. Про це у своєму твітері повідомив президент України Володимир Зеленський.

– Вітаю ухвалення резолюції @Europarl_EN про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Закликаю всіх наших партнерів підтримати такий трибунал. Росія має бути притягнута до відповідальності за свою агресивну війну, справедливість має перемогти, – написав він.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола також прокоментувала рішення у своєму акаунті. Вона написала, що наслідки війни Росії проти України величезні. Убиті діти, жінки та чоловіки, лікарні та школи руйновані, а будинки знесені. 

– Сьогодні @Europarl_EN вимагає термінового спеціального міжнародного трибуналу. Військові злочинці повинні постати перед судом. Зараз, – додала президент Європарламенту.

Найбільша фракція в Європейському парламенті “Європейська народна партія” пояснила, що створення спеціального трибуналу має заповнити правову прогалину щодо таких злочинів, за які Володимир Путін має нести відповідальність. А також доповнювати роботу Міжнародного кримінального суда у Гаазі, який не має юрисдикції з цього питання.

У резолюції йдеться, що Європарламент взяв до уваги свої попередні резолюції щодо України та Росії, зокрема резолюцію від 23 листопада 2022 року про визнання Росії державою-спонсором тероризму. А також спільну заяву міністрів закордонних справ Естонії, Латвії та Литви від 16 жовтня 2022 року із закликом до створення спеціального трибуналу проти РФ.

– Агресивна війна є тяжким міжнародним злочином, особливо у контексті можливого застосування всіх видів зброї масового знищення, що веде до катастрофічних наслідків для миру у всьому світі та життя людей, а також до тяжких довготривалих збитків у природному довкіллі та кліматі, – сказано у документі.

19 жовтня 2022 року Європейський парламент присудив премію імені Андрія Сахарова “За свободу думки” за 2022 рік українському народу та його лідерам, зокрема президенту Володимиру Зеленському.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни