Єврокомісія заборонила імпорт чотирьох видів агропродукції з України – Новини України

Єврокомісія заборонила імпорт чотирьох видів агропродукції з України - Новини України

Єврокомісія оголосила про запровадження обмежень проти імпорту з України, у тому числі – на надходження сільськогосподарських товарів українського виробництва до 5 країн Європейського Союзу. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.

– Європейська Комісія сьогодні вжила виняткових та тимчасових заходів щодо імпорту обмеженої кількості продуктів з України, відповідно до виняткових захисних заходів, передбачених регуляторними правилами щодо автономних торгових заходів. Такі заходи були потрібні з урахуванням виняткових обставин, пов’язаних із серйозними логістичними «вузькими місцями», які відчувалися у п’яти країнах-членах, – йдеться у заяві.

Як зазначено в повідомленні, йдеться про чотири види агропродукції, включаючи зерно, кукурудзу, ріпак і насіння соняшнику, що постачається з України. Ці заходи призначені для вирішення логістичних проблем при транспортуванні вказаних товарів до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Згідно з рішенням ЄК, обмеження набирають чинності з 2 травня та діятимуть до 5 червня.

У заяві йдеться, що протягом цього періоду пшениця, кукурудза, насіння та соняшник українського походження можуть продовжувати вільно продаватися у всіх країнах Європейського Союзу, крім зазначених п’яти країн-членів. Ці товари продовжуватимуть транзитувати через згадані п’ять країн-членів, дотримуючись звичайних транзитних процедур до третіх країн або за межами Європейського Союзу. Крім того, Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина погодилися скасувати свої односторонні заходи щодо імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку, соняшнику чи будь-яких інших продуктів з України.

Також у Єврокомісії зазначають, що вжиті заходи є частиною пакету допомоги, запропонованого Європейською Комісією, і який буде розширено за рахунок фінансової підтримки для фермерів у згаданих п’яти країнах-членах ЄС. Крім того, ці заходи також включають розвиток транзиту українського зернового експорту за допомогою “коридорів солідарності” до інших країн ЄС та третіх країн.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни