Єпископ Никита подає до суду через публікацію фото з оголеним хористом

Єпископ УПЦ Никита звернувся до суду з позовом проти видання “Лівий берег” через нібито наклеп на нього і публікацію фото з обшуків у соборі в Чернівцях. Він позивається щодо захисту честі та гідності. 16 Грудня, 2022, 10:30 Прикарпаття Переглядів: 1593 Позов стосується двох світлин із зображеннями єпископа Никити та оголеного неповнолітнього юнака

Про це Никита Сторожук повідомив на брифінгу 15 грудня, інформує “Суспільне”.

Позов стосується двох світлин із зображеннями єпископа Никити та оголеного неповнолітнього юнака. Ці фото зробили під час обшуків на території церкви, говорить Никита. Вважає, що на основі цих фото був створений фейк.

“Нас змусили тримати руки над головою, і далі почалося. Я почув, як представники СБУ фотографували на телефон. Коли я запитав, хто дав вам право мене фотографувати, мені сказали, що ніхто не фотографує”, — розповів архієрей.

За словами Никити, ані йому, ані митрополиту Мелетію не вручали підозр щодо злочину проти неповнолітнього юнака. Також невідомо, звідки фото з’явились у журналістів.

25 листопада на сайті “Лівий берег” з посиланням на власні джерела опублікували інформацію про те, що правоохоронці “заскочили в момент фізичної близькості секретаря Чернівецької єпархії УПЦ МП Архімандрита Никиту з 17-річним хлопцем, що співає в місцевому хорі”.

Як відомо, 25 листопада у соборі УПЦ в Чернівцях працівники СБУ провели обшуки. Згодом заявили, що знайшли документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівників єпархії. Також виявили “методички” від кураторів з Москви нібито щодо того, як проводити церковні літургії після повномасштабного вторгнення.

Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ Мелетій прокоментував обшуки СБУ в єпархії. Він заперечив наявність у себе російського громадянства. Мелетій вважає, що обшуки провели, аби видати його за злочинця.

“Геть московського попа”, “Московських кагебістів у Москву” — з такими гаслами 11 грудня жителі Івано-Франківська прийшли до церкви Різдва Христового УПЦ Московського патріархату на вулиці Довженка, щоб висловити незгоду з призначенням єпископом Івано-Франківським та Коломийським Никити (Сторожука).

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни