У час, коли на площах багатьох міст в Україні встановлюють новорічні ялинки, в Калуші — категорично ні. Хоча з бюджетними витратами це не пов’язано, адже громада має велику штучну ялинку. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 11 Грудня, 2024, 13:00 Калуш Переглядів: 399 Такою була головна ялинка Калуша у минулі роки Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
10 грудня в ефірі телеканалу РАІ міський голова Андрій Найда пояснив таке рішення.
«Кожна громада сама собі приймає рішення. Ми ще у 2022 році прийняли таке рішення, що ялинку будемо ставити після перемоги. Будь-які масові відзначення, святкування, гуляння ми взагалі заборонили. Тобто масові святкування Дня незалежності, Дня міста, та ж ялинка, вибачте, — після перемоги. Зараз, я так дивлюся, люди починають проводити опитування. Мені цікаво, а що змінилося? Що у 2022 році, 2023, 2024 привозять Героїв. Чесно кажучи, дивився, як у Франківську відкривали ялинку. Знаєте, що я подумав: так, діти і люди хочуть мати радість. Хоча ялинку можна поставити в себе вдома і дати діточкам радіти. Краще б ці люди так масово приходили на зустріч Героя, так масово на відкриття дощок. Буває соромно, коли ти приходиш, стоять бюджетники, яких просив, щоб прийшли, мама плаче і каже: сину, за кого ти воював, майже ніхто не прийшов. Це реально соромно. Про які можна говорити масові святкування. До перемоги їх точно не буде», — сказав міський голова.
Також він повідомив, що у палацах культури встановили ялинки, де збирають дітей та організовують для них святкування.
У коментарях на сторінці «Калуського формату» користувачі відреагували на позицію міського голови:
«То не виписуйте собі премії під час війни, оце гуманно буде, а ялинка це не треба коштів, бо ялинка є в складі та іграшки є теж, питання, щоб комунальні служби поставили те що є, на що не треба “виділяти гроші” з бюджету. Бо моя дитина 4 роки чекає ялинки як дива, і таких діточок багато в нашому округу, мабуть як батьки перемоги так діти ялинки. А то премії, це гуманно, це мать його святе. На Миколая??? Де робили, і чому не для усіх дітей, бо моя дитина як побачила Миколая і ялинку вона досі мені говорить за велику ялинку. То де це дитинство пане мере, яке не повернути, яке згадуватимуть наші діти, як виростуть. Бо моя дитина знає що таке “повітряна тривога” і знає що вибухи які вона чує, «це працює ППО».
«Але Франківськ окрім ялинки може надати допомогу мобілізованому в придбанні екіпи, в соц. Страхуванні, допомозі родичам військового. В нас в місті таке не передбачено, тож не варто критикувати, хоч би вони там пальму поставили) ну зрозуміло ялинка для пана мера питання символізму, перемога = ялинка, але хоч на дерева на площі можна було гірлянди повішати (як мінімум), а то виїжджаючи з Калуша в ІФ, та навіть в сусідні села, які хоч якусь новорічну атмосферу для громади зробили, відчуття наче в закинутому місті проживаємо».