Ялинкова кампанія: на Київщині ялинки подорожчають, а на Львівщині ні – Новини України

Ялинкова кампанія: на Київщині ялинки подорожчають, а на Львівщині ні - Новини України

Фото: Ковальчук Віктор / УНІАН

Наближаються новорічні свята, багато українських міст відмовились від встановлення головних ялинок, проте ялинкові базари, де можна буде придбати дерево собі додому, працюватимуть.

Про деталі ялинкової кампанії 2022/2023 «КП в Україні» розповіли в обласних київському та львівському управліннях лісового та мисливського господарства.

Середня ціна по Києву і області більша, ніж торік

На Київщині на продаж запланували 2 565 новорічних ялинок.

– Якщо попит буде значним, то заготівлю можна буде збільшити і до 5 000 штук, в тому числі за рахунок збільшення обсягів рубок догляду в молодняках, – зазначили в Київському обласному та по м. Києву управлінні лісового та мисливського господарства.

Минулого року, за словами фахівців, було реалізовано, 4,8 тисячи ялинок. Навряд чи в цьому сезоні попит буде вищий, до того ж і ціна зросте.

Середню вартість новорічних ялинок в столичному регіоні очікують в районі 170 гривень за деревце висотою 1-1,5 метра. Минулого року за таку ж ялинку просили 135 гривень.

Найбільше ялинок на реалізацію цього року заплановано з Білоцерківського лісового господарства – 500 штук. Середня вартість – 200 гривень. У Бориспільскому лісовому господарстві найдорожчі – 250 гривень в середньому. У Іванківського – 220 гривень. Найдешевшими будуть ялинки Тетерівського лісгоспу – 114 гривень, проте і заготувати їх там мають лише 200 штук.

Планується організувати продаж ялинок в роздріб на торгових майданчиках і ринках райцентрів та інших населених пунктів області. Всього близько 30 таких майданчиків з «законними» ялинками.

На Львівщині ялинок буде більше

Лісогосподарським підприємствам Львівського ОУЛМГ на цьогорічну ялинкову кампанію дозволили заготувати 12,7 тисячи новорічних ялинок, втричі більше, ніж на Київщині.

– Наші лісогосподарські підприємства запропонували заготівлю новорічних ялинок в обсязі 6,9 тисячи штук, але якщо буде попит, то заготівля ялинок буде проведена відповідно до затверджених лімітів. Крім цього, пропонуються до реалізації ялинки в горщиках, – повідомили у Львівському ОУЛМГ.

Ціни на ялинки на Львівщині будуть приблизно такі ж, як і минулого року – на деревця від 1 до 3 метрів заввишки вартість становитиме від 100 до 400 гривень, в залежності від його породи.

Ялинки на Львівщині подаватимуть з торгівельних майданчиків, а також з дворів лісництв і лісгоспів.

– Реалізації підлягають новорічні ялинки із обов’язковим маркуванням пластиковими бірками або самоклеючими стрічками зі штрихкодом, – підкреслили у лісництві.

Є питання

Куди підуть непродані ялинки?

– Непродані в передноворічний період ялинки в подальшому використовують наступним чином: гілки – для зимової підгодівлі диких тварин у вигляді хвойної лапки, а деревна частина – переробляється на тріску в якості біопалива, – зазначили в Київському обласному та по м. Києву управлінні лісового та мисливського господарства.

До речі

Браконьєрів чекатимуть штрафи

Як і в минулі роки, бракон’єрів будуть висліджувати та карати. З цією метою заплановані рейди за участю працівників Національної поліції, екологічної інспекції, громадських організацій тощо. Порушників лісового законодавства чекатиме штраф у розмірі від 510 до 1020 гривень для громадян і від 2550 до 5100 гривень для посадових осіб.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни