27 серпня виконавчий комітет Калуської міської ради вніс зміни до свого рішення «Про організацію суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану на території Калуської міської територіальної громади». А саме збільшився перелік замовників таких робіт, яких загалом тепер є 10. Цього разу перелік доповнили двома громадськими організаціями. 28 Серпня, 2024, 14:00 Калуш Переглядів: 213 Ілюстроване фото. Через відмову від виконання робіт центр зайнятості може припинити реєстрацію безробітного Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм
Благодійна організація« Благодійний фонд «Карітас-Калуш» зможе залучати безробітних до робіт із задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, що виникли в умовах воєнного стану (плетіння маскувальних сіток, роботи з пошиття та виготовлення військового одягу, засобів індивідуального захисту, виготовлення печей, буржуйок, виробництво і збирання дронів та іншого обладнання, спорядження, виготовлення окопних свічок, сухпайків та іншого харчування). А також до робіт з надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам техногенного, природного та воєнного характеру.
Громадська організація «Калуська Прикарпатська асоціація ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) і АТО» зможе залучати безробітних до робіт з задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, що виникли в умовах воєнного стану (перелік аналогічний).
Як раніше повідомляли «Вікна», Калуський виконком прийняв перше рішення “Про організацію суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану на території Калуської міської територіальної громади”наприкінці лютого цього року.
Зокрема, тоді затвердили перелік видів суспільно корисних робіт, які виконуються в умовах воєнного стану на території громади та до яких будуть залучені працездатні особи. Фінансування організації суспільно-корисних робіт мають здійснювати коштом роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. У разі якщо до суспільно корисних робіт залучатимуть зареєстрованих безробітних чи незайнятих внутрішньо переміщених осіб працездатного віку, їх фінансуватимуть коштом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Спочатку до переліку замовників суспільно-корисних робіт в умовах воєнного стану включили п’ять організацій. А саме:
- комунальне підприємство «Екоресурс» (види робіт — ліквідація стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів);
- громадська організація «Реабілітаційний центр ветеранів війни «4.5.0. ПРИКАРПАТТЯ» (надання допомоги населенню та роботи з задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, що виникли в умовах воєнного стану);
- ТОВ «Новий стиль» (роботи з задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, що виникли в умовах воєнного стану — плетіння маскувальних сіток, роботи з пошиття та виготовлення та військового одягу);
- Калуський геріатричний центр Калуської міської ради (надання допомоги населенню).
- Управління комунальної власності Калуської міської ради (надання допомоги населенню, організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій).
У травні до переліку замовників увійшли:
- управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради (роботи з задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, що виникли в умовах воєнного стану);
- Калуський міський центр соціальних служб (надання допомоги населенню).
У липні до замовників також додали:
- управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради (роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації, пристосування наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття).
Нагадаємо, суспільно корисні роботи — це види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення, а також не можуть бути пов’язані з підприємництвом або іншою діяльністю, спрямованою на одержання прибутку, та до яких належать роботи та послуги, що не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки.
Відмова від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану є підставою для припинення центром зайнятості реєстрації безробітного та, відповідно, скасування права на отримання допомоги по безробіттю.