Які статки задекларував голова Калуської МСЕК Олександр Сокрута

Голова Калуської МСЕК Івано-Франківської області Олександр Сокрута задекларував будинок дружини в м. Калуш (Івано-Франківська область), Lexus сина-підприємця Юрія Сокрути та понад пів мільйона гривень заощаджень в різних валютах. Інший син Сергій Сокрута також працює в Калуській міській лікарні та отримує пенсію, очевидно, по інвалідності. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 23 Жовтня, 2024, 15:00 Калуш Переглядів: 1750 Олександр Сокрута працює одразу на трьох роботах Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

В рамках проєкту “Е-декларації під мікроскопом” “Версії” досліджують декларації за 2023 рік очільників МСЕК в Івано-Франківській області. Калуську МСЕК очолює лікар-хірург Олександр Васильович Сокрута. 27 березня 2024 року він вперше подав декларацію на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, пишуть “Версії”.

Нерухомість

Згідно з декларацією, родина очільника МСЕК має будинок у Калуші площею 177,7 кв. метра. Нерухомість записана на дружину Галину, яка стала власницею житлового будинку у жовтні 2013 року.

Земля

Олександр Сокрута з 2003 року має у власності земельну ділянку на 969 кв. м у Калуші, за останньою грошовою оцінкою її вартість складає 33601 грн.

Транспорт

Керівник Калуської МСЕК є власником автівки ВАЗ 2105, відомої як “Жигулі”, 1986 року випуску. Також він безоплатно користується автівкою сина Юрія той є власником LEXUS GX460, випущеного в 2010 році. Авто було придбане у лютому 2022 року за 940 000 гривень.

Доходи

Олександр Сокрута працює одразу на трьох роботах. В 2023 році він отримував зарплату за основним місцем роботи в Івано-Франківському обласному бюро медико-соціальної експертизи (246 928 грн), а також працював за сумісництвом лікарем-хірургом в КНП «Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Калуської міської ради», де отримав 98 973 грн зарплати, та лікарем в ТзОВ “Дистрибуційна компанія “Алко-стиль”, де йому нарахували 4093 грн заробітної плати.

Його дружина Галина, яка працює лікарем-ревматологом, теж задекларувала зарплату з трьох джерел: в КНП “Калуська міська лікарня Калуської міської ради” вона заробила 108105 грн, в КНП “Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Калуської міської ради” 81 123 грн, а в ТОВ “Медюніон” 41 100 грн.

До слова, керівником та одним з бенефіціарів медичного центру “Медюніон” є Сокрута Юрій Олександрович саме на його Лексусі їздить батько Олександр Сокрута.

Нещодавно Юрій Сокрута втрапив в скандал через колективну скаргу жителів багатоповерхівки на вул. Драгоманова в Калуші. Люди скаржились, що Юрій Сокрута, який є власником нежитлового приміщення в будинку, самовільно демонтував значну частину несучої стіни та плити перекриття між нежитловим приміщенням та підвалом, а також встановив у їхньому будинку апарат МРТ. Підприємець пояснив, що планує відкрити новий медцентр.

За даними YouControl, Юрій Сокрута три місяці тому став співзасновником та директором ТОВ “МЕДЮНІОН ПЛЮС”. Також він працює як ФОП, основним видом діяльності є надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Також керівник Калуської МСЕК задекларував доходи сина Сергія, який працює в КНП “Калуська міська лікарня Калуської міської ради”, де в 2023 році заробив 104 260 грн. Окрім зарплати, Сергій Сокрута отримає і пенсію в Управлінні соціального захисту населення Калуської міської ради в розмірі 25200 грн. Враховуючи, що Сергій Сокрута ще не пенсійного віку, то можна припустити, що це пенсія по інвалідності. Як відомо, в 2023 році для осіб із інвалідністю ІІ та ІІІ груп, які працюють, мінімальна пенсія складала 2 093 грн, тобто близько 25 200 грн в рік.

Нагадаємо, Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) — спеціальний заклад в системі охорони здоров’я, що проводить медико-соціальну експертизу особам, які звертаються для встановлення групи інвалідності (І, ІІ, ІІІ група).

Заощадження

Очільник Калуської МСЕК задекларував готівкою 100 000 гривень, 10 000 доларів, 4000 євро. Також 183 грн вони з дружиною зберігають на карткових рахунках.

Ліквідація МСЕК

Нагадаємо, 22 жовтня Зеленський затвердив рішення РНБО, яке передбачає ліквідацію МСЕК до кінця року. 

Від початку 2024 року за матеріалами Служби безпеки України про підозру повідомили 64 посадовцям органів медико-соціальної експертизи (МСЕК). За ініціативою української спецслужби скасовано 4106 висновків про інвалідність, яку призначали на підставі фіктивних документів.

Також Державне бюро розслідувань створить робочу групу для перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовим особам.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни