Які дороги першочергово пропонує відремонтувати калуська влада коштом державного бюджету

Як повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі міський голова Калуської громади Андрій Найда, 8 березня відбулася зустріч з керівником ДП «Дороги Прикарпаття» Романом Сілецьким. 09 Березня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 747 Ілюстроване фото. Минулого року ДП «Дороги Прикарпаття» ремонтувало дві дороги на території Калуської громади Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

«Предметом розмови стало питання планування ремонту доріг у цьому році. Адже залишилися ділянки, які з певних обставин не вдалося завершити. Наше звернення до очільника підприємства стосувалося ремонту доріг у всій громаді, та, в першу чергу, в  селах Кропивник, Тужилів й на відтинку Мислів — Ріп’янка — Яворівка, моста у с. Сівка-Калуська. Сподіваємося, що і в цьому році нас почують і кошти будуть спрямовані на належне експлуатаційне утримання доріг у нашій громаді», — написав міський голова.

Нагадаємо, минулого року у зв’язку з введенням правового режиму воєнного стану в Україні, кошти, які були передбачені державною субвенцією на експлуатаційне утримання доріг загального користування місцевого значення, перенаправляли  на потреби ЗСУ.  Державні кошти на утримання і ремонт доріг почали виділяти лише з вересня.  Окрім того, як раніше повідомив сайт Івано-Франківської обласної державної адміністрації, до співфінансування утримання місцевих доріг області долучилися громади, які зі своїх бюджетів виділили загалом понад 196,6 млн гривень та обласна рада — з бюджету області виділили близько 59,9 млн гривень.

Загалом у 2022 році ДП «Дороги Прикарпаття» спрямувало на утримання та ремонт доріг понад 384,7 млн гривень, інформують “Вікна”.

На 2023 рік для здійснення ремонтів та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Івано-Франківської області передбачена субвенція у сумі близько 358,5 млн гривень. Розпорядженням облдержадміністрації від 21 січня визначено державне підприємство «Дороги Прикарпаття»  одержувачем коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Нагадаємо, минулого року ДП «Дороги Прикарпаття» ремонтувало дві дороги на території Калуської громади. А саме відтинок дороги «Пійло — Завадка» на території села Сівка-Калуська. Загалом тут відремонтували близько 2,5 кілометри дорожнього покриття причому близько половини (1,3 км)  профінансували з бюджету Калуської громади, на це виділили 6 млн гривень. Решту фінансування забезпечила державна субвенція.  Також наприкінці року  відремонтували  2 км дороги районного значення між селами Голинь і Кропивник. Вона також перебуває на балансі ДП «Дороги Прикарпаття». Ремонт цієї дороги повністю забезпечувало підприємство (понад 11 млн гривень), фінансування з бюджету Калуської громади не виділяли. Також торік державне підприємство влаштувало щебеневе покриття на дорозі Мислів — Ріп’янка — Яворівка.

Повідомляли, що цього року акцент буде  на ремонті мостів, які перебувають в аварійному стані. Умови фінансування утримання та ремонту доріг у 2023 році, зокрема чи потрібно буде виділяти співфінансування з місцевого бюджету, наразі невідомі.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни