Як у храмах Калуша і на Лімниці відбулося водосвяття

Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення.

19 Січня,
2022,
17:00
Калуш

Переглядів: 1974


Традицію освячення вод Лімниці відновили у незалежній Україні. Фото: Богдана Піскун, Ярослав Чопанюк, Іван Мазурик

Із Хрещенням Господнім пов’язують хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані, повідомляє музейно-виставковийй центр Калущини.

Коли вийшов на берег — з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення.

Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — у голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

У цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду. Проте ця думка є помилковою, оскільки не завжди у воду занурюють срібний хрест, а використовують дерев’яний чи з будь-якого металу, а вода все одно роками не псується.

Сьогодні у храмах Калуша відбувся чин водосвяття. Крім того, вже понад 30 років з початку відродження незалежності України в Калуській громаді на березі річки Лімниці відбувається освячення води.

Для того, щоб уникнути виникнення надзвичайних подій, калуські рятувальники забезпечували безпеку вірян під час Богослужіння та масових занурень у крижану воду на річці Лімниці у мікрорайоні Хотінь.

Чин водосвяття провели священнослужителі головних храмів міста — церкви святого Архстратига Михаїла УГКЦ та собору Святих Землі Української ПЦУ.

А так освячували воду у парафії Зіслання Святого Духа УГКЦ на Височанці:

Богоявлення Господнє свткували медики і пацієнти у каплиці Святого Пантелеймона цілителя у Калуській ЦРЛ у Підгірках. Медичний капелан о. Василь Бігун у великий празник Богоявління ГНІХ (Йордан) відслужив святкову Літургію, а опісля відбулось Велике Йорданське Водосвяття води для медиків і усіх хворих лікарні, які з нетерпінням чекають на святу воду для свого оздоровлення.

На місцевій річці відзначили Йордан і парафіяни храму Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у селі Голині Калуської громади.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни