Як вулицями Калуша 1972 року їхав макет крейсера “Аврора”. Фото+Відео

Світлину з архіву калушанина Володимира Халупи оприлюднили на Facebook-сторінці “Old Kalush/Старий Калуш”. 09 Серпня, 2023, 16:00 Калуш Переглядів: 1415 “Аврора” повертала з нинішньої вулиці Грушевського на Підвальну до готелю “Прикарпатський” (нині — “Готель Калуш”) Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Ось таке фото вилізло в мережі. Можливо товариство знає де це. Old Kalush потім скаже, як не відгадаєте”, — йдеться в дописі.

Проте калушани відразу впізнали і локацію, і розповіли подробиці історичної події радянського часу, датовану 1972 роком, інформують “Вікна”.

За словами Ігоря Худоб’яка, на світлині — макет крейсера “Аврора”, виготовлений на калуському заводі “Нафтобурмашремонт”, який демонструвався на парадах при святкуванні так званих жовтневих свят — до річниці Жовтневої революції. Біля трибуни проводився залп (постріл).

А трибуну виготовили на заводі Намца “Будмаш”, а обшили — у ЗКУ, — додав Анатолій Кордибан.

Як пригадує Ігор Сметанськийна світлині — вул. Грушевського, “а трибуна з компартією була встановлена на Підвальній”.

Йосип Олійник тим часом розповів, що “Аврора” їхала вул. Калініна (нині — Грушевського), потім — на вулицю Жданова (нині — Підвальна). Навпроти готелю “Прикарпаття” (згодом — “Асторія і “Готель Калуш”. — Ред.) була трибуна і дійсно макет давав постріл.

“Біля теперішнього пабу “Під ясенами” скидали портрети на машину і гусачком бригадами в кафе”, — додав калушанин.

Зоряна Костишин також впізнала будинок на вул. Грушевського, виїзд з вул. Винниченка.

“У цьому будинку завжди була аптека, в якій працювала істинний фармацевт п. Калина Гречух. А навпроти — станція швидкої допомоги. Які чудові дитячі спогади!” — додала користувачка.

У коментарях додали й відео, на якому справді їде макет крейсера “Аврора”:

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни