Як відбувається оцінка земельної ділянки?

Будь-яка юридична діяльність стосовно землі повинна проводитися тільки після її оцінки. Саме оцінка земельної ділянки в Києві допомагає визначити ринкову вартість землі. Така процедура проводиться експертом, який може об’єктивно встановити вартість земельної ділянки та підтвердити результати юридичним документом.

Різновиди експертних оцінок

Всього існує два основних види оцінки земельних ділянок:

  1. Грошова нормативна оцінка. Така послуга допомагає отримати інформацію з приводу того, який саме дохід можна отримати від ділянки за той чи інший відрізок часу. Такий вид оцінювання допомагає визначити: суму орендної плати, яку кількість податків потрібно сплатити, розмір державного збору/мита.
  2. Грошова експертна оцінка. Така процедура потрібна для того, щоб дізнатися вартість земельної ділянки. Як правило, її проведення необхідно у випадках купівлі-продажу землі або в таких ситуаціях як: оформлення спадщини, для повноцінного викупу земельної ділянки, яка раніше знаходилась у комунальній власності.

Від чого буде залежати вартість оцінки земельної ділянки?

Фахівець, який проведе експертну оцінку земельної ділянки, повинен мати таку інформацію:

  • яка площа ділянки, що буде підлягати оцінюванню;
  • де саме розташована земля, чи є поряд розвинена інфраструктура;
  • для чого потрібне оцінювання ділянки.

Перш за все на ринкову вартість земельної ділянки буде впливати те, наскільки є розвиненою місцевість, де вона знаходиться. Наприклад, ділянка, біля якої є магазини, аптеки, шкільні, дошкільні заклади, буде коштувати дорожче, ніж та, що розташована далеко від об’єктів інфраструктури.

Що потрібно для проведення оцінки землі?

Для того щоб експерт мав можливість провести оцінку землі, потрібно надати йому такий пакет документів:

  • план земельної ділянки;
  • фотоконтент або відео ділянки;
  • письмове визначення, для чого саме потрібно проводити оцінювання земельної ділянки;
  • документи, які будуть підтверджувати, що саме ви є власником ділянки.

Проведення експертної оцінки земельної ділянки від компанії Pareto

Консалтингова компанія Pareto займається експертною оцінкою будь-якого виду майна вже понад 10 років. Протягом всього часу оцінювачі постійно підвищують свій рівень кваліфікації. Усі співробітники мають сертифікати та свідоцтва про отримання необхідних знань з даної галузі. Таким чином проведення експертного оцінювання відбувається згідно з усіма нововведеннями в законодавстві.

Замовити оцінювання земельної ділянки можна як у місті Київ, так і по всій території України. Отримати безкоштовну консультацію від кваліфікованого експерта можна, зателефонувавши до офісу Pareto або заповнивши форму на сайті.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни