Як в Коломиї не буде. Андрій Найда наполягає на підвищенні тарифів на воду

Підвищення тарифів на централізоване водопостачання і водовідведення міський голова прокоментував 10 грудня в ефірі телеканалу РАІ. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 11 Грудня, 2024, 12:00 Калуш Переглядів: 842 У Калуші на 2025 рік тарифи на воду можуть зрости на 55,8%. Фото: Калуська міська рада Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

За словами Андрія Найди, 100% споживачів не хочуть щоб тарифи зростали. Однак раз у рік компанія, яка надає послуги (у Калуші — це комунальне підприємство «Калуська енергетична Компанія». — Ред.) для забезпечення життєдіяльності підприємства подає економічно обґрунтований тариф. У Калуші тарифи на 2025 рік вже подали, правильність розрахунків перевірила комісія, яка рекомендувала винести тарифи на погодження виконкому.

Тариф на централізоване водопостачання хочуть підвищити на 26%. Причиною росту, пояснив міський голова, є подорожчання електроенергії з 6,64 до близько 9,1 гривні за кіловат та збільшення мінімальної зарплати з 7100 до 8000 гривень. Також подорожчали матеріали, але не усі. Наприклад, вартість гіпохлориту, який використовують для знезараження води, зменшилася, і це враховано у розрахунку тарифу.  

Як раніше повідомляли «Вікна», у Коломиї влада вирішила не підвищувати тарифи на воду та зберегти їх на теперішньому рівні до завершення воєнного стану.

«Можливо, в Коломиї гарний бюджет. У них немає центрального опалення, очисні на їхній структурі. У нас очисні у приватних руках, вони підняли тариф на 197%. Треба розуміти, що у нас тариф на водовідведення зросте на 85%», — зазначив Андрій Найда.

Також міський голова повідомив, що тарифи воду підвищує переважна більшість міст. Наприклад, у Чорткові підняли до 68 гривень, у Надвірній — до 69,3 гривні, причому у них 98 гривень — для бюджетних установ. Тарифи підвищують громади, які розуміють, що з бюджету покрити різницю не можуть.

«Ми багато чого дофінансовуємо: вартість електроенергії на підняття води на рівні 6 млн гривень плюс орієнтовно 12,6 млн за очищення дощових стоків.  Майже 9 млн за теплопостачання. Майже 28 млн КЕКу повинні знайти. Якщо не піднімати тариф — додаткові ще 48 млн», — зазначив Андрій Найда.

Окрім того, ще треба погасити 31 млн гривень боргу за водовідведення.

За його словами, якби місто мало свої очисні, то тариф був би нижчим. Очисні ТОВ «Карпатнафтохім» — гігантські, вони є промисловими і затрати на їхнє утримання є набагато більшими, ніж в інших містах.   

Як відомо, у Калуші на 2025 рік тарифи на воду можуть зрости на 55,8%: 30,17 гривні треба буде заплатити за кубометр водопостачання і 45,35 гривень за кубометр водовідведення — загалом 75,52 гривні.  

Крім того, Андрій Найда на прикладі КП «Водотеплосервіс» пояснив, до чого веде не підвищення тарифів без компенсації різниці. За його словами, через популістську політику підприємство зайшло в шалені борги — понад 400 млн гривень — і його рахунки були заблоковані. Окрім того, не було погашено кредит Світового банку: щоб його «закрити» потрібно 280 млн гривень, які взяти ніде. Тепер у Калуші  проблема з котельнями — потрібно знайти близько 100 млн гривень. А через непогашений кредит Мінфін не дозволяє взяти кредит на будівництво котелень.  

На запитання телеглядача, коли звільнять директора КЕК, який «загнав Калуш в борги», міський голова відповів так: Петро Шевчук не заганяв місто у борги, а загнав популізм попередників.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни