Як скласти план вивчення англійської мови

Новини Як скласти план вивчення англійської мови Вчора

Існує усталена думка, що англійську мову найкраще почати навчати у дитинстві. І чим старшою людина стає, тим важче буде вивчити мову. Тих, кому довелося взятися за вивчення англійської вже в зрілому віці, такий стан справ напевно засмучує. Але насправді це міф. Вивчити нову іноземну мову здатна кожна доросла, навіть з нуля. Важливо лише знайти правильний підхід.

Визначте вашу мету та поточний рівень мови

Насправді, план вивчення англійської скласти неважко. Насамперед необхідно визначитися з основною причиною, з якої вирішено було взятися за навчання. Якщо немає чіткої відповіді – не буде мотивації. Бажання продовжувати вичерпається вже у перші тижні навчання. Чим ясніше мета, тим простіше досягтиме її. Наприклад, мета – пройти курс English Prime, щоб потім вступити до англійського ВНЗ або переїхати до Америки.

Визначившись із метою, важливо зрозуміти свій рівень володіння мовою. Особливо, якщо це не перша спроба братися за навчання і якась база все ж таки є. Завдяки визначенню рівня простіше зрозуміти, з чого слід почати, а на чому можна не загострювати увагу. У мережі можна зустріти багато безкоштовних тестів. Але не зайвим буде пройти два чи три поспіль, щоби порівняти результати. Так точність буде вищою.

Поєднання занять з викладачем та самостійно

Складаючи навчальний план, важливо визначити дедлайн та обсяги роботи на кожен день. Якщо звернутися до досліджень, можна побачити поняття про те, що одна година роботи з учителем повинна доповнюватися двома годинами самостійної роботи. Це можливо як виконання домашнього завдання, і самостійне вивчення додаткових матеріалів чи практики.
Дослідження показали, що для підкорення рівня А1 новачкові потрібно близько сотні годин із викладачем. І ще стільки ж студент має провести, практикуючись самостійно. Але якщо йдеться про підвищення рівня з В1 до В2, потрібно близько 200 годин з учителем і вдвічі більше самостійної практики. Складаючи індивідуальний план вивчення англійської, важливо пам’ятати цю інформацію.
Не можна забувати про баланс. Заняття лише з викладачем – безглузда витрата грошей. Завдання з нудних підручників можна організувати без його допомоги. А план повністю самостійного вивчення англійської без підтримки буде неефективним на перших кроках.

Визначте пріоритети

Пройшовши кілька тестів визначення рівня мови, буде простіше визначити свої слабкі сторони. Вони мають стати пріоритетом. Необхідно скласти заняття так, щоб приділяти більше часу їм.

Вивчення нової лексики

Для зручності потрібно скласти список тем, які потрібні першочергово. Важливо розподілити їх від більш простих до складніших. Спочатку завжди має бути база – вітання, назви дій тощо. Важливо спочатку зосередитися на правильній вимові нових слів. Переучуватися буде важко.

Читання та аудіювання англійською

Для правильної вимови та читання потрібно запам’ятати звукообробний склад мови. Будуть корисні відповідні дитячі пісеньки та відео. Такі посібники не повинні бентежити. Навпаки, вимова в них дуже чітка, адже саме це і потрібно спочатку.

Вивчення граматики

Не завадить заздалегідь скласти список граматичних тем. І проходитиме ознайомлення з граматикою покроково. Список можна скласти, наприклад, на основі тем із підручника для початківців. І включити його до наявного плану вивчення англійської мови.

Як і у випадку з лексикою, конструкції повинні вишиковуватися за рівнями – від простих до складних. Важливо пам’ятати, що від простого заучування не буде користі. Необхідно розуміти інформацію та відпрацьовувати її на практиці. У цьому допоможуть збірки вправ. Буде правильним повторювати та повторювати теми, поки їхнє розуміння та застосування не дійде до автоматизму. Це сприятиме грамотності.

Тренування вимови

На початку дуже важливо не змішувати вимову окремих російських і англійських звуків. Це може здатися непростим завданням. Однак насправді все не так важко. Важливо не шкодувати часу на ознайомлення з фонетикою. Відмінний варіант – повторення слів та фраз за англомовним диктором.

Контролюйте свої результати

Результати залишаться ефемерними доти, доки не будуть підтверджені реальними фактами. Чіткий результат прогресу це:

  • успішне проходження тестів відповідно до досягненого рівня;
  • успішне завершення курсу у мовній школі;
  • складання міжнародного іспиту та отримання відповідного сертифікату;
  • розуміння мови і текстів без додаткових субтитрів або звернення до словника.

Отже, початкова мета може бути зовсім невеликою. Досягнувши її, можна буде переходити до наступної, складнішої. Так і працює план вивчення англійської. Розбиваючи роботу на невеликі етапи, крок за кроком освоїти мову вдасться у кожної людини, незалежно від віку.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни