Як швидко зарядити телефон — практичні поради

Під час підготовки до відключень світла українців просять тримати смартфони зарядженими. Іноді зарядити телефон потрібно дуже швидко, прискорити заряджання допоможуть прості способи. 22 Листопада, 2022, 07:30 Україна Переглядів: 319 Ілюстроване фото. Поради допоможуть завжди тримати телефон зарядженим.

Правильний зарядний пристрій

Не заряджайте телефон від ноутбука – заряджання в такому разі буде дуже повільним. Те саме стосується зарядки в авто. Справа в тому, що USB-порт або зарядний пристрій в автомобілі мають меншу потужність, ніж розетка, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “Оbozrevatel”.

Те саме стосується бездротової зарядки. Якщо смартфон потрібно “нагодувати” швидко, потрібно використовувати провід. 

Для зарядки від розетки найефективніше використовувати пристрій з т.зв. швидкою зарядкою (Quick Charge). Спеціальний адаптер дозволяє акумулятору приймати більшу напругу та силу струму, тому АКБ заповнюється швидше.

При цьому важливо перевірити характеристики смартфона та переконатися, що він підтримує швидку зарядку. Якщо зарядний пристрій, що йде в комплекті зі смартфоном, не підтримує Quick Charge, краще купити такий у того ж виробника. Зарядки від невідомих фірм можуть “вбивати” акумулятор.

Варто пам’ятати, що прискорена зарядка можлива лише до певного відсотка ємності батареї. Потім процес уповільнюється, щоб акумулятор не перегрівався.

Вимкнення телефону / режим польоту

Що менше смартфон використовується під час заряджання, то швидше заряджається. В ідеалі пристрій краще повністю вимкнути. Але якщо з якихось причин цього зробити не можна, вмикайте режим польоту. Підключення до мобільної мережі, використання Wi‑Fi та Bluetooth сильно розряджають акумулятор. Без них навантаження зменшиться.

Чохол

Виймайте смартфон із чохла під час заряджання. Якщо цього не робити, гаджет почне сильніше нагріватися, що знижує ефективність зарядки.

Температурний режим

Смартфон погано заряджатиметься не тільки в спеці, а й на холоді. Тому не розміщуйте пристрій на зарядці в холодних місцях, або, навпаки, під сонячним промінням на підвіконні. Ідеальною є звичайна кімнатна температура.

Чому смартфон повільно заряджається?

Найчастіше причиною стає природне старіння акумулятора. Літій-іонні батареї розраховані на певну кількість перезаряджень. У середньому акумулятора вистачає на 3-4 роки. З часом він швидше розряджатиметься і повільніше заряджатиметься.

Але якщо телефон практично новий, то причини очевидно інші. Можливі варіанти можна розділити на три групи:

Проблеми із зарядним пристроєм, кабелями

USB-кабель – це слабка ланка в зарядному пристрої. Уважно перевірте його на наявність пошкоджень, можливо, провід надломився біля штекера.

Також перевірте характеристики всього зарядного пристрою. Виробники рекомендують переконатися, що зарядний пристрій оригінальний та потрібної потужності. Смартфонам, без функції швидкого заряджання, потрібні адаптери на 1-2 Ампер, для швидкої зарядки – близько 5 А. Якщо сили струму не вистачає, то заряджання відбувається довше.

Крім того, слідкуйте, щоб USB-кабель та блок живлення з вилкою були з одного комплекту. Інакше вони можуть не збігатися характеристики – працювати така зарядка буде, але повільно.

Проблеми з роз’ємом живлення

Якість контакту погіршується, якщо в роз’єм потрапив пил або бруд. Під час перевірки роз’єму на забруднення намагайтеся не колупати зубочисткою, голкою або скріпкою, є ризик пошкодити контакти. Краще використовувати пензлик або струмінь стисненого повітря, наприклад, зі шприца.

Повільна зарядка можлива через те, що гніздо розбовтане. Через це USB-кабель нещільно прилягає до контактів. У такому разі гаджет потрібно віднести до сервіс-центру.

Проблеми з перегрівом

У смартфонах є функція теплового захисту. Коли температура батареї або корпусу підвищується, телефон знижує продуктивність, щоб уникнути перегріву. Те саме відбувається з ефективністю заряджання гарячого телефону. Саме тому телефон найкраще заряджати у повністю вимкненому стані.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни