Як шеф-кухар з Буковелю готує страви для бійців Косівського батальйону 102 бригади на фронті

За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.

Фото: Facebook/102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Шеф-кухар Микола показав, як готує страви для бійців Косівського батальйону 102 бригади Івано-Франківщини на фронті. Відео опублікували на Facebook-сторінці бригади.

Шеф-кухар Косівського батальйону 102 окремої бригади ЗСУ Микола. Фото: Facebook/102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Свою розповідь Микола розпочав з демонстрації кухні "КА-125". Чоловік каже: саме на ній вчився готувати, коли проходив строкову службу, "пройшов полігони від Ужгорода до Рівного".

Кухар говорить, що найпопулярнішою стравою серед солдатів є борщ. Коли записували відео, бійцям приготували український борщ з квасолею і м’ясом, на друге — рис з овочами, підливу, смажену рибу в кукурудзяній муці, узвар.

Микола каже, що на його кухні часто готують гуцульські страви: банош чи чанахи.

Рис з овочами для бійців Косівського батальйону. Фото: Facebook/102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

"Кожної неділі в меню — чанахи. Наш батальйон має можливість складати меню сам. Робимо його на місяць і дивимося, які продукти у нас є", — розповідає шеф-кухар.

Фото: Facebook/102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

У цивільному житті Микола — професійний кухар. З 2000 до 2014 року працював у ресторанах Івано-Франківська, Буковелю. Згодом почав працювати "сам на себе" — обслуговував весілля.

Для бійців 102 бригади готують делікатеси: коптять курятину. Фото: Facebook/102 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Крім традиційних страв, бійцям готують й особливі. До прикладу, коптять курятину.

"Куряче філе та стегенця коптимо хлопцям на позиції, щоб вони відчували себе, як вдома, щоб їм було смачно. У нас (гуцулів — ред.) це закладено з дитинства. Наші батьки, діди постійно готували домашнє м'ясо. У нас це, як кажуть, — у крові", — розповідає Микола.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни