Як родині калушан повернути 7165 гривень переплати КП “Водотеплосервіс”?

До «Вікон» звернулася калушанка Ольга Петрів, батьки якої не можуть повернути собі понад 7000 гривень переплати за теплопостачання.

20 Січня,
2022,
19:00
Калуш

Переглядів: 307


Міська влада думає над механізмом зарахування коштів споживачів від “Водотеплосервісу” до КЕК

«Прошу допомогти вирішити проблему моєї сім‘ї — і я впевнена, що в схожій ситуації опинилося багато калуських сімей. Йдеться про комунальні послуги з опалення. Оскільки тарифи непідйомні, мої батьки сплачували за опалення не суто в опалювальний сезон, а платили наперед упродовж року, щоб легше було протягнути зиму і зимові платіжки. В результаті у нас назбиралося 7000 грн. переплати за опалення і на початку грудня моя мама дізнається, що КП «Водотеплосервіс» банкрут і відтепер потрібно платити за спожиті послуги Калуській енергетичній компанії. Нова компанія себе правонаступницею не визнає і там нам порадили шукати, хто взагалі не платив комунальні послуги і щоб ті боржники розраховувались з нами за наші переплати.

Міська влада добре знає про проблему з початку грудня. Я писала меру і в фейсбук, і в вотсап —  повідомлення прочитані, реакції нуль. Я також писала Олегу Савці, керуючому справами виконкому міськради  — реакції нуль. Тобто я навіть не розумію, чи міська влада збирається якось вирішувати цю проблему, бо навіть елементарну відписку я звідти не отримала. Уже більше місяця ми не розуміємо, чи віддадуть нам 7000 грн, чи ці 7000 грн зможуть бути зараховані як оплата за грудень і січень, чи ми просто маємо забути, що ці гроші були», — пише Ольга Петрів.

За словами калушанки, батько наприкінці грудня написав заяву про переплату у “Калуську енергетичну компанію”. Там сказали, що заяви передадуть у міську раду. Загалом родина Петрівих з вулиці Винниченка переплатила “Водотеплосервісу” 7165 гривень. Проте у платіжках “Калуської енергетичної компанії” вже значиться борг.

Схожі проблеми мають й інші калушани, причому — найбільш сумлінні і дисципліновані споживачі, які не лише вчасно оплачувати послуги КП “Водотеплосервіс”, але й робили це наперед, щоб уникнути ризику появи боргів.

Нагадаємо, з 1 листопада 2021 року послуги з централізованого водопостачання, водовідведення і теплопостачання надає інше комунальне підприємство — “Калуська енергетична компанія”, яка не є правонаступником “Водотеплосервісу” та не має зобов’язань за боргами та переплатами цього комунального підприємства. Перевести гроші з одного комунального підприємства не інше чи повернути переплачене складно, оскільки рахунки КП “Водотеплосервіс” заблоковані на виконання рішень судів про стягнення з підприємства боргів.

Проте вихід є. Як повідомив у коментарі «Вікнам» директор КП “Калуська енергетична компанія” Петро Шевчук, калушани, які переплатили попередньому виконавцю послуг, можуть звернутися із заявою, до якої додати копії квитанцій, які підтверджують переплату. На підприємстві зараз збирають такі заяви: станом на 20 грудня їх вже є до сорока. Згодом приймуть рішення щодо механізму повернення споживачам коштів. У будь-якому разі вони не пропадуть, — запевнив Петро Шевчук.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни