Як придбати земельну ділянку? Розповідає калуська юристка Дарія Кащій

З 31 березня 2020 року був прийнятий ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обороту земель сільськогосподарського призначення». Згідно цього закону поетапно відкривається ринок землі сільськогосподарського призначення.

23 Січня,
2022,
13:00
Калуш

Переглядів: 201


Якщо власник хоче продати землю, то повинен звернутися до нотаріуса з наміром продажу

За словами юристки Калуського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дарії Кащій, кожен громадянин та юридичні особи зможуть купити до 10 тисяч гектарів землі. У цю кількість не входять ті землі, які були у праві власності до прийняття вищенаведеного закону, інформують “Вікна”.

Юристка центру зазначила, що зараз людей налякало те, що відкрився ринок землі. Адже багато думають, що багатші люди можуть поскуповувати всі землі, тим самим позбавлять інших можливості придбати певну земельну ділянку. Проте це помилкова думка, переконує Дарія Кащій. За її словами, станом на 2021 рік 1 га землі коштував 27,5 тис. гривень, йдеться у програмі КМТ.

Той, хто бажає придбати земельну ділянку, найперше повинен відкрити рахунок у банку, під час «купівлі-продажу», адже передача коштів в такому випадку має тільки безготівковий характер. Ще однією умовоюпроцедури  є замовлення грошової оцінки ділянки та отримання кадастрового номера

Якщо земельну ділянку передали в оренду, то її власник звертається до нотаріуса із заявою про намір продажу і згодом оформляє проєкт купівлі-продажу.

Звісно, можна придбати земельну ділянку, яка передана в оренду. Особа, яка її орендує має право на першочергове придбання. Якщо власник хоче продати землю, то повинен звернутися до нотаріуса з наміром продажу. Нотаріус у трьохденний термін повинен повідомити орендаря земельної ділянки у вигляді повідомлення про вручення цінним листом в той повинен подумати. У разі якщо відповіді немає, то вважається, що особа не використала право на придбання цієї ділянки.

За словами Дарії Кащій, важливо і те, що кожен громадянин, який хоче купити землю, має підтвердити джерело походження коштів, за які він хоче придбати ділянку. Така перевірка покладена на державних реєстраторів і на нотаріуса. Серед документів може бути декларація про майновий стан та доходи, щорічна декларація  держслужбовців, виписки з банку, договори позики коштів, заробітні плати, кредитні кошти, пенсії, виграші від лотерей.

Калуський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташованийй на вулиці Степана Бандери, 18 (другий поверх). Кожен охочий може отримати безоплатну правову допомогу — консультацію. Право на отримання безоплатного адвоката у центрі мають особи, у яких дохід становить менше двох прожиткових мінімумів для певної категорії осіб. Серед них — інваліди (у яких пенсія чи соціальна допомога по інвалідності не перевищує два прожиткових мінімуми), постраждалі від домашнього насильства, учасники АТО, війни, жертви нациських переслідувань та інші категорії осіб, визначені законом «Про безоплатну правову допомогу».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни