Як правильно зібрати продукти для гуманітарних потреб та для військових?

Друкуємо пам’ятку щодо правил збору продуктів харчування та приготування їжі для гуманітарних потреб та для військових.

05 Березня,
2022,
10:30
Прикарпаття

Переглядів: 178


Ілюстроване фото. Продукти варто обирати за терміном придатності.

Основні рекомендації для роботи гуманітарних штабів із збору продуктів харчування, з метою профілактики харчових отруєнь та харчових токсикоінфекцій оприлюднило Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, інформують “Вікна”.

Дотримання таких простих правил може врятувати цивільне та військове населення від харчових отруєнь та харчових токсикоінфекцій:

  • Залучати до роботи (збору, розвантаження, транспортування харчових продуктів) лише здоровий персонал (без підвищеної температури, кашлю, без ознак діареї,  витікання з носа, очей, без висипань на шкірі). Обов’язковою є гігієна рук відповідальних осіб та відсторонення від такої роботи осіб, які мають ознаки кишкових інфекцій.
  • Сировину та готові харчові продукти приймати, зберігати, транспортувати максимально окремо! Забезпечуйте  умови зберігання харчових продуктів; за відсутності холодильника доцільно передбачити склад за межами приміщення на вулиці.
  • Оцінювати цілісність і герметичність  пакування харчових продуктів та строки придатності.
  • При розфасуванні продукції безпосередньо волонтерами бажано перевірити термін придатності і умови зберігання. Це допоможе правильно розподілити продукти й продумати меню на місці.
  • При отриманні сировини (м’ясо, риба тощо) з метою зменшення ризиків, піддавати її максимально можливій термічній обробці. Переконайтеся, що м’ясо або риба повністю просмажені, проварені або протушені.
  • Особлива увага прийому продукції, яка швидко псується. Якщо такі продукти наявні, то важливо перевіряти їх на органолептичні показники якості — яка  їжа на вигляд, на запах та на смак. Дотримуйтесь гігієнічних вимог та технології приготування їжі.
"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни