Як працюють калуські «Карпатсмоли» під час війни?

В Калуші відбувся круглий стіл для підприємців проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації». Організаторами круглого столу виступили Івано-Франківські торгово-промислова палата та Жіноча ділова палата у межах програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу. 15 Жовтня, 2022, 16:00 Калуш Переглядів: 461 Вісім працівників підприємства зараз захищають Україну в лавах ЗСУ

На форумі директорка ТОВ «Карпатсмоли» Галина Перегіняк виступила на тему «Виробництво та збут під час війни», інформують “Вікна”.

Підприємство спеціалізується на виробництві карбамідно-формальдегідних смол і концентрату, які є сировиною у виробництві деревостружкових  плит, а також використовують у сільському господарстві, медицині тощо.

За словами Галини Перегіняк, перед війною ТОВ «Карпатсмоли» планувало подвоєння потужності виробництва, для чого розробили техніко-економічне обґрунтування. З початку російської агресії підприємство стикнулося з логістичними проблемами, зокрема з постачанням сировини і нестачею кваліфікованих кадрів.

Так торік на ТОВ «Карпатсмоли»і працювали 80 людей, а відрахування до бюджетів склади 86 млн гривень. За дев’ять місяців поточного року відрахування до бюджету склали 39 млн гривень. За словами Галини Перегіняк, вісім працівників підприємства зараз в лавах ЗСУ, а проблему нестачі кваліфікованих спеціалістів вирішують шляхом навчання лаборантів на технологів.

На сесії Калуської міської ради наприкінці вересня депутати підтримали звернення до прем’єр – міністра України Дениса Шмигаля та народного депутата України Олега Марусяка щодо ТОВ «Карпатсмоли». Приводом стало розпочато дослідження Антимонопольного Комітету України щодо дій ТОВ «Карпатсмоли». Зокрема депутати вказали, що протягом своєї господарської діяльності (з 2005 року), ТОВ «Карпатсмоли» зуміло завоювати прихильність споживачів власної продукції як на території України так і за її межами (ближнє зарубіжжя) та зуміло налагодити та побудувати зі споживачами плідну співпрацю, в основі якої лежить висока якість виготовленої продукції, скрупульозне дотримання передових технологій  при виробництві власної продукції та лояльність. 

«У зв’язку із збройною агресією російської федерації проти України та введенням воєнного стану на території України, левова частка підприємств деревообробної галузі України, що є споживачами КФК та іншої продукції ТОВ «КАРПАТСМОЛИ», призупинили свою виробничу діяльність, частина з них законсервувала власні виробничі потужності, інша ж частина перебувала та/чи перебуває в стані «гарячого простою».

Окрім того, з моменту збройної агресії та запровадження воєнного стану близько 10% працівників  ТОВ «КАРПАТСМОЛИ» стали на захист України в лавах Збройних Сил України та рішуче дають відсіч ворогу.  Починаючи з кінця березня 2022 р. почалось відновлення роботи дрібних та середніх виробників фанери, меблевих конструкцій, тощо, а згодом роботу відновила більшість виробників, через що на ринку КФК України спостерігається тенденція зростання попиту на КФК продукцію.

Незважаючи на складну логістичну ситуацію, суттєве здорожчання сировини  та інші обмеження (у зв’язку із запровадженням воєнного стану), що мають вплив на господарську діяльність ТОВ «КАРПАТСМОЛИ», підприємство прийнято рішення про нарощування обсягів виробництва, зокрема, в першу чергу збільшення продуктивності заводських потужностей по виробництву  КФК та формаліну, що в свою чергу потребує проведення ряду інвестицій у власні виробничі потужності», — йдеться у зверненні.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни