Як попередити гіпертонічний криз? Калуська кардіологиня Надія Рогів дала п’ять порад

Осінь та зима— справжнє випробування для людей, які страждають на артеріальну гіпертензію (підвищений тиск). Коливання температури, підвищення вологості, атмосферного тиску та інші погодні зміни, властиві цьому періоду, неминуче позначаються на тонусі наших судин.

20 Січня,
2022,
15:00
Калуш

Переглядів: 1405


Захиститися від примх природи і запобігти гіпертонічному кризу допоможуть прості поради

Захиститися від примх природи і запобігти гіпертонічному кризу допоможуть п’ять простих правил профілактики від калуської кардіологині Надії Рогів, інформують “Вікна”.

1. Регулярна терапія

Не призначайте собі ліки самостійно. Ефективні антигіпертензивні препарати повинен підібрати лікар з урахуванням індивідуальних особливостей. Крім того, важливо контролювати хронічні хвороби: цукровий діабет, захворювання щитовидної залози і надниркових залоз.

2. Відмова від шкідливих звичок

Куріння і вживання алкогольних напоїв протипоказане тим, хто хоче уникнути гіпертонічного кризу.

3. Правильне харчування

Подбайте про те, щоб ваш раціон був збалансованим. Зробіть наголос на фрукти, овочі, злаки, бобові, пісні рибу і м’ясо, молочні продукти. Від солі та трансжирів краще відмовитися.

4. Нормалізація ваги

Доведено, що через зайву вагу зростає навантаження на серце, а тиск підвищується в 3-4 рази частіше. Найбільшого ризику зазнають люди, які страждають на ожиріння.

5. Помірні фізичні навантаження

Приділяйте заняттям спортом хоча б 20-30 хвилин щодня. Потіти в тренажерній залі не обов’язково: вибирайте альтернативу, яка вам більше до душі. Наприклад, піші прогулянки, плавання, йога, гімнастика або їзда на велосипеді.

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни