Як отримати щеплення від COVID-19 в Івано-Франківську – Новини Галича

Хочете отримати щеплення від COVID-19 і не знаєте де і як це зробити? Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА інформує: в області діє 121 пункт щеплення та 3 центри масової вакцинації населення, де можна отримати щеплення навіть без попереднього запису, пише “Галицький кореспондент”.

Подбали й про маломобільні групи населення, адже до них та в організовані колективи проводити імунізацію виїжджають мобільні бригади, варто тільки звернутися до сімейного лікаря чи безпосередньо в один з пунктів або центрів вакцинації. Їх перелік, адреси, а також контакти для запису ви можете переглянути тут https://bit.ly/vaccinationpoints .

Якщо ви хочете вакцинуватися саме в місті Івано-Франківську, то це можливо зробити в будь-якій із поліклінік міста (їх є 5) та в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.

Зазначимо, що в Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих повнолітніх з інтервалом щонайменше 4 місяці. Крім того, Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ №1586, який запроваджує важливі зміни щодо вакцинації проти COVID-19 – це нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації WHO, EMA та ECDC, Національної технічної групи експертів з питань імунізації.

Як нещодавно повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

«Якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac. Ці схеми вакцинації, окрім того що безпечні, ще й захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Також наказом зменшили мінімальні терміни між базовим (первинним) курсом вакцинації та бустерною дозою. Тепер бустер можна зробити через 5 місяців після завершення базового курсу. Раніше цей термін складав щонайменше 6 місяців. Остання важлива зміна – дозвіл вакцинації дітей віком 5-11 років проти COVID-19.

  • Щеплення здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Для дітей віком 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N063-2/о – відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я». Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком від 12 років. Важливо, що Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей віком 5-11 років передбачає інше дозування, ніж для дітей, які старше 12 років, та дорослих. Найближчим часом ця вакцина буде доступна в Україні.

    Що фактично маємо наразі: Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень проти COVID-19 однією дозою вакцини Janssen або двома дозами вакцин CoronaVac чи Pfizer. Через 5 місяців після первинного курсу всім людям, старшим за 18 років, слід зробити перше бустерне щеплення, а через 4 місяці – друге бустерне» – йшлося в повідомленні заступника міністра охорони здоров’я – головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна.

    Також читайте: Масковий режим в Івано-Франківську: що каже про це очільник міста

    "Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни