Як Криворівня відзначила Різдво 25 грудня

Тисячі людей завітали у верховинську Криворівню, де вперше Різдво відзначили 25 грудня. 26 Грудня, 2022, 12:30 Прикарпаття Переглядів: 562 Тисячі українців прийняли Різдво 25 грудня. Фото: Сергій Катрич, Євген Клопотенко

Як повідомляли “Вікна”, громада ПЦУ в селі Криворівня Івано-Франківської області не лише перейшла на святкування Різдва 25 грудня, але й просить церковну ієрархію дозволити повністю перейти на новий календар у церковному житті.

Отець ПЦУ Іван Рибарук розповів “Радіо Свобода”, що громада давно дозріла до переходу на новий церковний календар, за яким живе більшість християнського світу. Три роки поспіль священник відправляв 25 грудня акафіст Різдву Христовому, а цьогоріч уже перейшли повністю: 24 грудня буде відправлено надвечір’я Різдва, церковно-шкільний вертеп після служби з колядою піде від хати до хати.

25 грудня тисячі українців завітали у Криворівню, щоб відчути з усім світом дух Різдва.

Своїми враженнями від святкування у Карпатах в соцмережі поділився і шеф-кухар Євген Клопотенко:

“У моєму дитинстві прояви української культури були некрасивими. Я танцював у шароварах під піаніно злої виховательки, був на весіллі у генделику з багато-їж-багато-пий і відсутністю натяків на культуру, а після похорон не міг дивитися на капусняк.

Я виріс з цими травмами і нелюбов’ю до тієї культури, яку мені показали.

Але Україну люблю і хочу, щоб вона для мене була повністю красивою. Спочатку я реконструював у своїй свідомості українську їжу. Тепер час зробити те саме з традиціями. Я поїхав шукати все, що змінить мої спогади. І от я у Криворівні дивлюся на справжнє Різдво. Наступний мій шлях розпочато. Моє перше Різдво 25.12.

8 годин, як я у новій для себе і автентичній для України культурі. Гори, співи, церква, так багато істинного, що там у Бога повірять навіть ті, що не вірять”.

6 січня, на Водосвяття, в Криворівні планують розколяду, це велике гуцульське дійство між Водохрещем і Стрітенням, яке є завершенням різдвяно-новорічних свят, подяка за можливість відсвяткувати Різдво і побажання на рік прийдешній. Але чи відбудеться розколяда залежить від церковного рішення.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни