Протягом війни Івано-Франківська область активно приймала переселенців із зон бойових дій України. У Калуші у квітні було зареєстровано близько 9 тис. біженців, через що попит на працевлаштування у місті значно зріс. Зараз такі сайти-агрегатори вакансій як Jooble, публікують 20-50 нових вакансій щомісяця. Кандидатам у середньому пропонують зарплати від 7000 до 15000 гривень. У цій статті ми розповімо де знайти роботу і які спеціалісти потрібні у місті.
Куди звертатися для працевлаштування в Калуші?
Сьогодні доступні вакансії в Калуші можна знайти декількома шляхами:
- Сайти з пошуку роботи – тут розміщуються актуальні пропозиції від роботодавців, кандидат може надіслати через сервіс своє резюме і зв’язатися з роботодавцем.
- Telegram-канали – деякі компанії публікують або дублюють вакансії у спеціальних чатах месенджера в Телеграм. Підписавшись на них, ви не загубите жодної.
- Звернення до центру зайнятості – питаннями й актуальними пропозиціями щодо працевлаштування займається Калуська міськрайонна філія обласного центру зайнятості.
Для прийняття на роботу працівник повинен надати у відділ кадрів документи: паспорт, трудову книжку, відомості про стан здоров’я, свідоцтва про закінчення освіти. Внутрішньо переміщені особи, у яких відсутня трудова книжка, можуть зробити її дублікат. Проте, це зазвичай стосується лише офіційного працевлаштування.
Які спеціалісти зараз потрібні в Калуші?
Найбільше пропозицій на сайтах з пошуку роботи стосуються професії продавця-консультанта. Працівники потрібні у супермаркети, магазини електроніки, косметики й на АЗК. Робота не потребує досвіду, спеціальної освіти та складання резюме. Приступити до виконання обов’язків можна одразу після співбесіди, заробітна плата за місяць складає 10000-12000 гривень.
Також на повну зайнятість у Калуші потрібні:
- Різнороби – працівники виконують підсобні, допоміжні роботи на будівництвах, виробництвах, фермах. Заробітна плата зазвичай договірна.
- Фармацевти – спеціаліст займається прийомом, викладкою препаратів, контролює терміни та умови зберігання, консультує та обслуговує відвідувачів. Для працевлаштування потрібно мати вищу або середню спеціальну фармацевтичну освіту. Середня зарплата – 12000 грн.
- Водії – робітники можуть здійснювати перевезення як у межах міста, так і міжнародні. Зазвичай кандидат повинен мати водійське посвідчення категорії B, але у деяких вакансіях просять C або D. Рівень доходу варіюється від 12000 до 30000 грн.
- Бухгалтери – спеціалісти здійснюють бухгалтерський, податковий обліки, фінансові розрахунки та баланси, реєструють затрати, нараховують та переказують заробітні плати тощо. За місяць роботи кандидатам пропонують 10000-15000 грн.
Періодично у Калуші з’являються вакансії для б’юті-майстрів. Наприклад, зараз у місті є кілька пропозицій для перукарів. Іноді на сторінках салонів у соцмережах можна знайти оголошення про пошук спеціалістів з манікюру, педикюру, вій, брів та вій. Заробітна плата на таких посадах нараховується з відсотка від вартості усіх виконанних замовлень, зазвичай – 40-60%.
Люди, які працюють у сферах IT, маркетингу, дизайну можуть спробувати роботу у віддаленому форматі. Багато компаній зараз не можуть забезпечити безпечну роботу в офісі, тому набирають спеціалістів дистанційно. Такий формат підійде також для вчителів, менеджерів з продажу, перекладачів, бухгалтерів, контент-менеджерів та ін. Для працевлаштування часто потрібно надіслати резюме і зустрітися на співбесіду з роботодавцем у Zoom або Skype.