Як “Ґудвеллі Україна” допомагає адаптуватися своїм демобілізованим працівникам

Провідна сільськогосподарська компанія Івано-Франківщини «Ґудвеллі Україна» понад пів року активно працює над адаптацією своїх демобілізованих працівників, які в перші дні війни пішли захищати країну. Наразі таких чотирнадцять. А на фронті перебувають понад тридцять чоловіків. Шестеро працівників агрокомпанії віддали життя на російсько-українській війні за наш спокій. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 08 Жовтня, 2024, 19:00 Калуш Переглядів: 417 Важливим для програми адаптації було, щоб ветерани могли відчувати підтримку та розуміння колег Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це у коментарі «Вікнам» розповіла менеджерка по роботі з персоналом у відділі будівництва Олена Чарковська.

Важливим для програми адаптації було, щоб хлопці, які повертаються з фронту, не просто продовжили працювати на своїх посадах, а могли відчувати підтримку та розуміння колег.

«Для того, щоб розуміти, як правильно говорити та поводити себе з колишніми військовими, ми відвідували багато онлайн та офлайн тренінгів, нарад тощо. Я особисто була на конференції в Києві, де пояснювали тему адаптації ветеранів. Також черпали досвід в аграрних компаніях столиці та Львова, які швидше розпочали цю роботу. Звісно, що все індивідуально, але існують заборонені теми та слова. Наприклад, краще сказати: «Складно уявити, що тобі довелось пережити», ніж «Я тебе розумію, ти таке пережив», адже, не пройшовши шлях Воїна, ми не можемо до кінця розуміти його почуття та емоції».

У реалізації програми адаптації військовослужбовців, за словами Олени Чарковської, допомагає і корпоративний психолог. Разом створили групу для швидкої комунікації, де можна отримати поради та підказки, наприклад, в оформленні пільг. Старались створити й дружнє середовище для працівників, які воювали.

«Ми часто запитуємо, чого хотілось би їм і реалізовуємо побажання. Так, їздили на рибалку, грали у волейбол. Хочемо показати, що ми поруч, а не нав’язати присутність. Таку роботу вважаю своїм обов’язком за їхній захист».

Ветерани «Ґудвеллі Україна» зголосилась допомогти у впорядкуванні майбутнього реабілітаційного центру для військових «4.5.0 Прикарпаття», що відкриється у Калуші.

«Спочатку хлопці дещо скептично сприймали наші ідеї, але в процесі бачимо їхній напір та надзусилля. Так було із реабілітаційним центром. В результаті кілька годин допомагали прибирати приміщення, виносити будівельні відходи, встановлювати тренажери. Навіть ті, хто працює з великою технікою, в перспективі обіцяли допомогти з облагородженням території, зокрема, газону. Вони, як мурахи, працювали!».

Варто зазначити, що «Ґудвеллі Україна» допомагає своїм героям у матеріальному забезпеченні на фронт, підтримує зв’язок із працівниками, які захищають країну, надсилає їм малюнки та рукодільні вироби. Для їхніх сімей надає при потребі підтримку корпоративного психолога, а на свята обов’язково — подарунки, як і для решти працівників.

Раніше йшлося, що фахівці провідної сільськогосподарської компанії Івано-Франківщини взяли участь у всеукраїнському забігу «Шаную воїнів, біжу за героїв України» пам’яті своїх загиблих на війні колег, які стали на захист України проти російських окупантів.

Цей захід став символом підтримки й пам’яті тих, хто загинув, захищаючи рідну Україну та залишився у серцях колег, зокрема, герої-працівники з відділу будівництва ТзОВ «Ґудвеллі Україна» — Ростислав Породько, з відділу безпеки — Михайло Волошин, Юрій Ковальчук, з відділу тваринництва — Володимир Коляно, Олег Конопада та Роман Кіт.

Ірина АНДРІЇВ, журналістка

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни