Як франківська медсестра Євгенія Ковтун допомагала постраждалим у Чорнобилі

Сьогодні – 37 річниця Чорнобильської катастрофи. Євгенія Ковтун зараз працює старшою медсестрою у Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні, а тоді, у 1986 році, юною 21-річною дівчиною була однією із тих медиків, які їхали надавати медичну допомогу постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. 26 Квітня, 2023, 14:30 Прикарпаття Переглядів: 201 Найбільше налякав в’їзд у радіаційну зону, — пригадує медсестра Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

«Ніхто по суті не розумів, що відбувається. Я працювала в той час на зміні в лікарні і погодилась на це, бо до кінця не знала, що буде далі», — згадує Євгенія Ковтун

Страху не було, бо у Чорнобилі здавалось все звичайним, говорить медик, інформують “Вікна”.

«Найбільше хіба налякав в’їзд у радіаційну зону. Там стояла спеціальна табличка, військові на посту. Зі мною їхала ще одна медсестра. Вона тоді дуже плакала, а я чомусь її заспокоювала і казала, що ми з нею навіть після цього будемо жити 100 років».

Євгенія Ковтун згадує як тоді їх поселили жити у школі:

«Ми були без масок і засобів індивідуального захисту, оскільки нам сказали не розлякувати місцеве населення. Щоправда нас попередили, щоб нічого не брати у місцевих. Їжу та воду нам привозили»

«Там, де я жила, хворих не було аж так багато. Але ми виїжджали з місцевими лікарями в інші міста. Ми не евакуйовували людей, але надавали їм медичну допомогу», — розповідає медик.

Євгенія Ковтун пригадує також про курйозний випадок, який трапився з нею, коли повернулась додому до Івано-Франківська:

«Нас висадили в центрі біля пошти, якийсь хлопець став до мене зачіпатись і хотів допомогти сумку донести. Коли запитав звідки я повернулась, я відповіла, що із Чорнобиля. То він сумку аж скинув, так побоявся набратись радіації».

Євгенія Ковтун каже, що зараз контакт з людьми з Чорнобиля втратила:

«Минули вже роки. Тільки досі підтримую зв’язок з тією медсестрою, яка тоді їхала зі мною».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни