ЯК ФРАНКІВСЬК ЗУСТРІЧАЄ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ – Новини Івано-Франківська

Тетяна 9 годин їхала з дитиною у переповненому вагоні. Вийшовши з потяга о 5 ранку була розгубленою, але за лічені хвилини стало ясно що робити.
– Вперше в цьому місті, одна з дитиною, повна розгубленість. Але коли зайшла в приміщення вокзалу, нас одразу зустріли, напоїли чаєм, розподілили куди розмістити і за 10 хвилин розвезли усіх автобусом. Тож зараз маємо де переночувати і що їсти, дякуємо за це дуже… Молимось за Україну та ЗСУ, – розповідає Тетяна.

Кількість людей, що тікає з-під обстрілів до Франківська, постійно зростає. Станом на ранок 6 березня на облік внутрішньо переміщених осіб в Івано-Франківській громаді стало 1636 людей (кількість зареєстрованих за два дні).

– На сьогодні всі ліцеї Івано-Франківської громади приймають усіх вимушено переміщених осіб, – розповідає заступниця міського голови Вікторія Дротянко. – Зустрічаємо їх на Залізничному вокзалі, опісля – розподіляємо в різні заклади освіти, де є забезпечення гарячим харчуванням, умови для ночівлі та приведення себе в нормальний емоційний стан.

Наголошує, що впродовж трьох діб усі переміщені особи повинні стати на облік та оформити відповідне посвідчення, яке спростить отримання пільг та матеріальних виплат.

У багатьох освітніх закладах організовано волонтерські пункти, тож всі активно долучаються до роботи.

Передбачивши ситуацію з необхідністю розміщувати евакуйованих людей, з ініціативи міського голови Руслана Марцінківа ще в перший день війни було створено Центр координації дій.

– Центр працює дуже гарно. Дякую всім нашим навчальним закладам, мешканцям Івано-Франківська, які допомагають, – говорить міський голова.

Зауважує, що уже близько сотні чоловіків, що евакуювали родини з-під обстрілів до Франківської громади, пішли воювати, ще близько сотні зареєструвалися в резерв, їх викличуть у Збройні сили України за потребою.

– На жаль, ця війна надовго і треба допомагати, гуртуватися, бути хорошим тилом, у якому люди зможуть перечекати до нашої перемоги, – заявив очільник міста.

Контакти Центру координації дій:
1580, 0670101580, 0500101580

Отримати посвідчення внутрішньо переміщеної особи можна за адресами:
Вул. Незалежності, 9 (Стометрівка) – працює цілодобово.
Вул. Галицька, 124А (“Пасічна”); вул. Гетьмана Мазепи,185 (“Бам”); вул. Івана Павла ІІ, 4 (“Каскад”) – з 9:00 до 16:00.

Також реєстрацію проводять на базі шкіл, де працює соціальна їдальня.

 

ЯК ФРАНКІВСЬК ЗУСТРІЧАЄ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

 

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни