За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
У відділенні фізичної та реабілітаційної медицини Тлумацької центральної міської лікарні, що на Івано-Франківщині, заповнені всі 30 ліжок. Більша частина пацієнтів, які відновлюються, — військові. Як відбувається реабілітація поранених бійців, читайте у репортажі Суспільного.
Командир штурмового підрозділу Володимир Дум'як — пацієнт відділення фізичної та реабілітаційної медицини Тлумацької центральної міської лікарні. У бійця — травма стопи. Це — друге поранення чоловіка у 2023 році. Володимир Дум'як каже: йому подобається процес реабілітації в цьому закладі, адже чоловік сподівається повернутися у свій штурмовий підрозділ.
Командир штурмового підрозділу Володимир Дум’як. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"Я лише поступив — мені одразу зробили якісь призначення, вправи. Відновлююся — це тішить. Я зможу повернутися в стрій. Не просто врятувати втрачену функціональність стопи, а саме відновитися. І, може, не одразу, а за деякий час, але зможу повернутися у свій підрозділ", — говорить Володимир Дум'як.
Заняття з відновлення з Володимиром проводить ерготерапевтка Аліна Каліцун. Медикиня каже: її основна мета — відновити чутливість та рухливість поранених частин тіла. Для цього вона використовує різне спортивне спорядження та фізичні вправи.
"Можна сказати, що кожного дня трішки збільшується кількість пацієнтів. Майже щодня додається по одному, іноді — через два дні. Є різні види травм: від важких до легших. Були з рукою, ногою, щелепою дуже такі важкі. Старалися їм допомагати", — розповідає Аліна Каліцун.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Реабілітацією у відділенні займаються також фізіотерапевти. Тетяна Шахова говорить, що в середньому за день тренує до 10 пацієнтів. Тривалість заняття різна: від 15 хвилин до години. З її слів, найскладніше в роботі налагодити контакт та налаштуватися емоційно на "одну хвилю" з пацієнтом.
"Переважно — це хлопці з пораненнями. Поранення дуже різні. Це — переломи, вогнепальні, опікові травми. Наша реабілітація полягає в тому, щоб "підняти" їх, аби вони могли отримати повноцінне життя після цієї війни", — каже фізіотерапевтка Тетяна Шахова.