Хірурги Калуської ЦРЛ вже оперують новими лапароскопічними інструментами Ligasure

Колектив відділення інвазивних методів діагностики та лікування КНП “Калуська ЦРЛ” отримав набір новітніх лапароскопічних інструментів до наявного тут електрокоагулятора Ligasure Valleylab виробництва американської компанії Covidien. 08 Липня, 2022, 17:00 Калуш Переглядів: 229 Апарат уже використовували двоє лікарів-гінекологів

Як повідомляли “Вікна”, калуські хірурги Євген Процюк і Дмитро Жабровець з допомогою придбаного за кошти ЦРЛ апарата Covidien Ligasure Valleylab LS10 та за підтримки професора Івано-Франківського національного медичного університету Володимира Пилипчука провели перші два повністю лапароскопічні оперативні втручання при захворюваннях товстого кишечника. Зокрема, під час операції у пацієнтів з правобічною геміколектомією було видалено праву половину товстого кишечника з накладанням анастомозу інтракорпорально.

— Загалом після придбання інструментарію Ligasure ми вже провели три складні лапароскопічні операції, — говорить завідувач відділення інвазивних методів діагностики та лікування КНП “Калуська ЦРЛ” Євген Процюк. — Ще одному пацієнтові також при підтримці Володимира Пилипчука було видалено доброякісну пухлину з брижі кишечника.

Брижа — це орган травної системи, така собі подвійна складка (дублікатура) очеревини, за допомогою якої утворюється кріплення внутрішніх органів до стінок черевної порожнини, йдеться у повідомленні Калуської ЦРЛ.

Після оперативних втручань пацієнти недовго пробули в стаціонарі й у задовільному стані були виписані на амбулаторне лікування.

За словами Євгена Процюка, тим чи іншим інструментом, який підключається до апарата Ligasure, з’єднаного з лапароскопічною стійкою, можна виконати не більше 10-20 операцій. Після цього треба купувати новий.

Від звичайної операції лапароскопічна технологія оперування хворих відрізняється передусім тим, що при ній робляться тільки кілька проколів, скажімо, в животі, а не розрізи на ньому скальпелем. Після оперування за допомогою лапароскопічних інструментів того чи іншого органу краї ран із судинами не зашивають як зазвичай, а «заварюють» високочастотним струмом за допомогою апарата Ligasure, бо міцність такого з’єднання живих тканин дає змогу цілком відмовитися від накладання швів.

Сам апарат Ligasure невеличкий — за розміром він, як шухляда. Від нього відходять спеціальні затискачі, на які подається автоматично контрольована енергія. Все, що відбувається в черевній порожнині під час операції, хірурги бачать на екрані лапароскопічної стійки.

Якщо після традиційної операції хворий досить довго відчуває нестерпний біль, мусить приймати звичайне знеболювальне або наркотичні анальгетики, то після застосування зварювальної технології болю практично немає. А заживання ран у пацієнта відбувається значно швидше, що скорочує перебування його у лікарні від кількох тижнів до декількох днів.

Яквідомо, у Калуській ЦРЛ придбали електрохірургічні інструменти Лігашу вартістю 0,9 млн гривень.

За допомогою апарата Ligasure та лапароскопічних інструментів можна проводити операції з видалення резекції підшлункової залози, виконувати інші оперативні втручання у черевній порожнині, лікувати гінекологічні, урологічні й інші патології.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни