Хірург з “Азовсталі” подарував калуському музею медичну форму, в якій пройшов Оленівку

«InWhite» у Калуші відкрили музей медичного одягу. Підприємство, яке виготовляє спецодяг для медиків, два роки тому релокувалося на Прикарпаття. У музеї передбачена окрема експозиція, присвячену лікарям-героям. Перший експонат — медична форма хірурга Дениса Гайдука. У ній він оперував у Маріуполі, потім на «Азовсталі». Далі був полон — Оленівка, Горлівка, Таганрог — і нарешті обмін. 06 Вересня, 2024, 13:00 Калуш Переглядів: 542 Медичний костюм Дениса — надзвичайно цінний експонат для музею. Фото: Калуська міська рада Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Військовий лікар вирішив віддати медичну форму в музей, пише Репортер.

Ту форму Денис придбав у 2020 році. І з того часу цей костюм хірурга пройшов «і піт, і сльози, і кров. У ньому бачив багато смертей, і одужань».

— Цей костюм дуже багато для мене значить, — розповідає Денис Гайдук. — Були три речі, які я вивіз з полону, — футболка Metinvest, медичний костюм та ікона з бісеру.

Хірургічний костюм досі цілий. Денис донедавна в ньому ще оперував у госпіталі в Хмельницькому. Єдине — немає оригінального шнурка для поясу, адже в Оленівці у полонених відбирали всі шнурки.

— У цьому костюмі пройшло дуже багато болю й страждань, — говорить Денис Гайдук. — Я бачив і палюче сонце степів Донеччини, коли нас виганяли й ми по дві години стояли під сонцем. Знесилені й голодні хлопці з «Азову» падали. І дощ. І били в ньому, і він не порвався.

Напередодні повномасштабного вторгнення Денис Гайдук якраз приїхав з відпустки. Тоді працював на стабілізаційному пункті у Волновасі, яка ще була прифронтовою зоною. А 24 лютого 2022 року, о 4.30, Гайдук прокинувся вже «на нулі».

— Я втратив сонце 16 березня — саме тоді зайшов у підземелля «Азовсталі», а вийшов 16 травня. Два місяці без сонця, — каже Денис Гайдук. — Працювати на “Азовсталі” було дуже важко. Бункер, до речі, був не такий уже й заглиблений. Наша точка пробивалася тричі. Люди, які мали йти на одужання, ставали «двохсотими». Дуже важко було й дуже страшно чути ці крики, коли люди завалені під плитами. Плити важать тонни, арматура товщиною — як рука…

З полону Денис Гайдук повернувся 30 жовтня 2022-го. До лікарської роботи приступив тільки на початку квітня 2023 року.

— Дуже довго йшла реабілітація, бо в полоні сильно катують, нас там за людей не вважають, — розказує військовий хірург. — Про жодні людські стосунки там мови нема. Після полону я близько місяця був практично прикутий до ліжка. Були переламані ребра, чисельні гематоми по всьому тілу.

Нині Гайдук оперує військових у госпіталі у Хмельницькому.

Більше про військового медика — в публікації «Хірург з «Азовсталі» подарував музею у Калуші свою медичну форму, в якій пройшов полон».

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни