Харків’яни везуть із Калуша додому гуманітарні вантажі

У Калуші продовжують активну діяльність центри допомоги. Один із таких функціонує на базі ДЮСШ “Сокіл”.

21 Березня,
2022,
18:00
Калуш

Переглядів: 174

Тут приходить допомога з-за кордону, зокрема, з Польщі, Бельгії, Німеччини, Італії. Волонтери практично без вихідних забезпечують потреби військовослужбовців та людей, які перебувають у “гарячих” точках України.

У коментарі “Вікнам” начальник управління у справах сім’ї, молоді, фізкультури та спорту Михайло Клим зазначив, що з початком війни об’єднався з однодумцями — директором “Сокола” Миколою Пукішем, директором міського центру фізичного здоров’я населення Олегом Нижником — і створили центр допомоги. Згодом долучилися й інші волонтери, які виявили бажання допомогти. Завдяки спільним друзям привозять з-за кордону і передають вантажі до Києва та Харкова.

Наразі всього вистачає, проте є потреба у продуктах харчування, які швидко закінчуються. Адже центр допомоги опікується і втікачами від війни, які зупинилися у Калуші.

“Якщо людина приїхала з сім’єю 4-5 людей, то спершу ми видаємо їжу. Однак, якщо люди затримуються, то вже немає змоги допомагати”, — розповідає Михайло Клим.

Усі, хто має можливість, можуть приносити їжу у центр допомоги. Перевага надається висококалорійним продуктам із тривалим терміном зберігання.

У центрі допомоги є багато одягу, проте бракує їжі

Харків’яни Віктор Набоков та Євген Голіков доставляють із Калуша гуманітарні вантажі. Вони забирають речі з кордону та відвозять власним транспортом до пункту призначення. На місці працюють волонтери, які розподіляють речі між потребуючими.

Волонтери кажуть, що зараз у Харкові немає води, електрики, тому потрібні речі ті, які можна використати одразу.

“Потрібна готова їжа. Немає води, тому ми мусимо руки витирати руки. Також потрібні ліки від отруєння”, — наголосив Євген Голіков.

Як з’ясувалося, харків’яни стикнулися з проблемою нестачі гуманітарної допомоги у рідному місті, не зважаючи на те, що вона приходить. А ще потрібен доступ до великих іноземних складів, які працюють тільки з великими гуманітарними хабами.

“Ми маємо буси і можемо регулярно приїжджати і привезти більше з гуманітарного хабу — тоді було б більше користі. Якщо є можливість, то було б добре дати доступ до складів у Польщі”.

Центр допомоги на базі ДЮСШ “Сокіл” працює з понеділка до суботи з 9.00 до 16.00. У неділю волонтери працюють за потребою.

Ірина КМІТЬ, журналістка

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни