Хабар голові Верховного Суду: НАБУ та САП повідомили про двох затриманих – Новини України

Хабар голові Верховного Суду: НАБУ та САП повідомили про двох затриманих - Новини України

Фото: кадр з youtube.com/watch?v=tl1vmJ0qTlE

Розслідування масштабної корупційної схеми, до якої причетні вище керівництво Верховного суду та судді, проходило за участі детективів під прикриттям. Вони перебували у безпосередній близькості до учасників схеми. Наразі слідство триває, але вже є двоє затриманих. Решта причетних осіб перевіряються. Про це журналістам повідомили під час брифінгу керівника НАБУ та САП .

– Це найбільше викриття судової влади. Ця справа є відповіддю на питання, чим відрізняється нове керівництво прокуратури. Нарешті я з задоволенням та великою честю хочу відзначити роботу детективів. Робота проведена на найвищому рівні, – наголосив керівник Антикорупційного бюро Семен Кривонос.

Він додав, що спочатку НАБУ отримало інформацію про злочинну діяльність у судівській владі з залученням керівництва. Було прийнято рішення про використання детектива. В результаті його роботи і було викрито учасників злочинної групи.

Кривонос додав, що хабар, за врученням якого було спіймано Князева, був переданий 2 «траншами», перший з яких стався 3 травня, другий – 15-го. Передача другої частини хабара була зафіксована «на гарячому». Після цього детективи почали слідчі дії та обшуки у членів групи.

Керівник САП  Олександр Клименко в свою чергу повідомив, що посередником між керівництвом суду і «замовниками» було певне адвокатське угруповування.  Наразі слідчі дії по справі продовжуються.

– Слідчі дії розпочалися минулого вечора і до цього часу не закінчились. Дуже важливо, що ми не розслідуємо схеми, які вже відбулися – ця схема діяла наразі і в їх планах був вплив на майбутні судові процеси, – наголосив Клименко.

Учасники брифінгу оприлюднили ряд аудіо записів, зроблених під час розслідування справи.  На них учасники злочинної схеми обговорюють деталі своїх «круток».

Що за скандал з хабаром Князеву

15 травня НАБУ та САП повідомило про викриття розгалуженої мережі корупції всередині Верховного Суду. За їхніми даними, схема передбачала отримання “неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду”.

Опубліковані матеріали порталу ZN.UA проливають світло на голову Верховного Суду, Всеволода Князєва, якого звинувачують у отриманні фінансових стимулів від осіб, пов’язаних з олігархом Костянтином Жеваго, що втікає від української юстиції та знаходиться за межами країни.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни