Гуменюк: РФ готується до нового ракетного обстрілу України – Новини України

Гуменюк: РФ готується до нового ракетного обстрілу України - Новини України

Фото: детектор.носія

Російська армія активізувала використання розвідувальних дронів, що може бути підготовкою до завдання нового масованого удару по Україні. На цьому наголосила начальник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі всеукраїнського телемарафону.

– Вони проводять розвідку досить системно, ми фіксуємо та заземляємо всі ці літальні апарати. Але все ж таки ми спостерігаємо певну активність. Зокрема, у той час, коли вони готуються. Скажімо, ми оцінюємо цей момент, що вони готуються до проведення ракетних ударів, – сказала Гуменюк.

Як зазначила представник командування, росіяни таким чином збирають інформацію щодо об’єктів для подальшої атаки.

– Більшість уваги дронів сконцентровано все ж таки на військових об’єктах. Зокрема, і засобів протиповітряної оборони, які ворог намагається відшукати, щоб під час однієї з хвиль атак заглушити та досягти “результатів”, – наголосила вона.

Водночас Гуменюк повідомив про зменшення кількості ракетоносіїв ворога у Чорному морі. За її словами, на бойовому чергуванні зараз перебуває п’ять ракетоносіїв, оскільки підводний човен зайшов до пункту базування.

– Наразі загальний залп ми оцінюємо як 36 “Калібрів”, які готові у них. А загальне угруповання складається з 11 кораблів, у тому числі й ті, з яких і запускаються дрони-розвідники. У принципі, вони готові до атаки, як і ми готові, – сказала начальник прес-служби Сил оборони півдня України.

Також в оперативному командуванні закликали українців подбати про свою безпеку та не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни