Гуменюк: РФ готується до масованого удару по Україні – Новини України

Гуменюк: РФ готується до масованого удару по Україні - Новини України

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua/

РФ готується до масованого удару по території України. В той же час не виключені точкові удари. Як передає Укрінформ, про це в ефірі телемарафону заявила керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

– Очевидно, що росіяни до чогось готуються. Наразі у морі один надводний, два підводні ракетоносії, що в загальній кількості складає 16 ракет типу “Калібр”. Пам’ятаємо про те, що в них є таке тяжіння до повторення більш-менш для них значущих операцій. Тому, якщо згадати 5 грудня, як вони готувались до масованого ракетного удару, коли виводили і ракетоносії в море, і піднімали стратегічну, і тактичну авіацію, в принципі все дуже схоже. Ми готові до цього. Ми усвідомлюємо, що можливий такий удар, – наголосила Гуменюк.

Вона додала, що ворог здатен завдавати не лише масовані, а й точкові удари.

– Те, що в них вичерпуються запаси — зрозуміло, бо вони їх використовують, але недооцінювати ворога не можна. Росіяни намагаються поповнювати свої резерви попри санкції й попри обмеження у своїх потужностях. Ми бачимо, що вони вишукують можливість затримувати хід подій, взяти так звану оперативну паузу, щоб підтягнути резерви й продовжувати своє «побєдоносне шоу», як вони вважають. Але наша протидія адекватна, ми не дамо їм тієї паузи, бо усвідомлюємо — нам треба вибороти максимально швидко свою незалежність, – наголосила Гуменюк.

Ціль номер 1 – Київ

За даними речника Командування Повітряних Сил ЗСУ, основна ціль РФ – Київ.

– Ворог атакує об’єкти критичної інфраструктури, зокрема, паливно-енергетичного сектору Києва та області, саме туди окупант спрямовує найбільше своїх крилатих ракет, – повідомив речник.

Він додав, що незважаючи на те, що ПС ЗСУ щодня вдосконалюють  свої уміння, не завжди вдається «знищити 100% дронів, бо вони спроєктовані так само як і крилаті ракети, щоб проходити протиповітряну оборону».

Напередодні президент Володимир Зеленський розповів, що ситуація в Україні напередодні Нового року непрогнозована й потрібно дослуховуватись до повітряних тривог. За його словами, РФ, скоріш за все, «спробує зробити цей час для нас темним і складним».

За даними прем’єр-міністра Дениса Шмигаля,  унаслідок ракетних атак на енергосистему пошкоджено більше 50 підстанцій різного класу напруги та більше 50 високовольтних ліній електропередач.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни