Гуменюк попередила українців про загрозу масованих російських ударів з моря – Новини України

Гуменюк попередила українців про загрозу масованих російських ударів з моря - Новини України

Фото: Straits Sights

РФ тримає, станом на ранок 20 січня, 6 ракетоносіїв у Чорному морі. Всі вони перебувають на бойовому чергуванні, тож є загроза ракетних ударів – як поодиноких, так і масованих. Як повідомляє РБК-Україна, про це начальниця Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк розповіла в ефірі телемарафону.

Гуменюк наголосила, що серед російських ракетоносіїв два є підводними, загальний залп може сягати 40 ракет “Калібр”.

– Це досить потужна готовність. Можна говорити про небезпеку, як поодиноких ракетних ударів, так і підготовку до масованого ракетного удару тому, що певна активність авіації також спостерігається. Попри те, що вони заявляли, те що це будуть “навчання”, але навчально-тренувальний політ може перетворитися на напад, – пояснила Гуменюк.

Вона закликала українців бути дуже уважними до повідомлень про повітряну тривогу.

– Після такого досвіду з “Москвою” в них є так звана “ракето-безпечна зона”, так звана, для себе. Вони (російські війська, – ред.) усвідомлюють, що є зони ураження нашою зброєю і туди ані руш. Тому тримають за мисом Тарханкут у напрямку Новоросійська так, щоб у відповідних погодних умовах зайти у пункти базування, але не наближають на відстань з якої можуть бути уражені нами, – сказала Гуменюк.

Вона додала, що із псевдобезпечної зони російські кораблі можуть випускати “Калібри” по Україні.

– Ми спостерігали їхню знервованість, коли певним чином відпрацьовувало ППО в Севастополі й повиводили усі одиниці, попри шторм, у Чорне море, намагалися розосередити, оскільки знають, що наші “бойові комарі” уміють атакувати бухти та вони не відчувають там себе у безпеці, – додала Гуменюк.

За її словами, українські військові слідкують за ракетоносіями в морі та дронами, які противник пускає звідти.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни