Гуменюк: На Херсонщині ЗСУ намагаються відтіснити росіян від Дніпра – Новини України

Гуменюк: На Херсонщині ЗСУ намагаються відтіснити росіян від Дніпра - Новини України

На Херсонщині українські захисники вздовж річки Дніпро намагаються відтіснити від лінії фронту російських солдатів. Зараз наші воїни розраховують на постачання далекобійної зброї, щоб вплинути на ворога. Про це заявила в ефірі всеукраїнського телемарафону начальник прес-центру оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк.

– Розуміємо, що лінія фронту проходить Дніпром. І має відстань від армії РФ безпосередньо в районі кілометра на деяких ділянках, тому й обстріл досить щільний, близький і можливий. Ми працюємо над тим, щоб знищувати їхні запаси, зосередження техніки, щоб їм просто не було чого застосовувати, ніж обстрілювати, і щоб відсунути їх, – сказала Гуменюк.

За її словами, зараз російські окупанти не мають спокою навіть на лівому березі Дніпра, де розташовані їхні позиції. У командуванні зазначили, що противник проводить маневри, намагаючись знайти для себе спокійніші місця, а морально-психологічний стан російських солдатів сильно “похитнувся”.

– Те, що у них речі зібрані та вже складені, ми вже говоримо відверто та спостерігаємо точно. У них дуже багато тих, хто біжить з позицій, вони самі вишукують своїх втікачів і тому посилюють поліцейські методи серед населення. Дезертирів свого війська вони шукають по житлових будинках та посадках, – наголосила представник командування.

Частина Херсонщини, включно з обласним центром, понад 8 місяців перебувала під тимчасовою окупацією росіян. На початку листопада під час успішного контрнаступу ЗСУ вдалося деокупувати Херсон та десятки населених пунктів. Внаслідок цього російські військові втекли на ліву частину річки Дніпро. Звідти вони обстрілюють мирні села та сам Херсон.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни