Група МАГАТЕ не змогла потрапити на окуповану Запорізьку ТЕС – Новини України

Група МАГАТЕ не змогла потрапити на окуповану Запорізьку ТЕС - Новини України

Фото: iaea.org

Представники Міжнародного агентства з атомної енергії поки що не змогли потрапити на окуповану Запорізьку ТЕС, незважаючи на обіцянки російської державної компанії «Росатом». Про це повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

– (Доступ) ще не було надано, незважаючи на запевнення російської державної атомної компанії “Росатом”, – йдеться у заяві Гроссі на сайті МАГАТЕ.

Фахівці МАГАТЕ хочуть потрапити на Запорізьку ТЕС через ситуацію із Запорізькою АЕС. 22 травня, всьоме з початку окупації, найбільша в Європі атомна електростанція пережила блекаут. За словами співробітників МАГАТЕ, які перебувають на Запорізькій АЕС, ЗАЕС пропрацювала на дизель-генераторах понад п’ять годин. Після цього її було підключено до енергосистеми. Експертам МАГАТЕ на окупованій ЗАЕС повідомили, що дизельного палива вистачить на 23 дні.

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі заявив, що “ми граємо з вогнем” і закликав активізувати зусилля щодо відновлення резервних ліній електропередач ЗАЕС. Зокрема, він підтвердив необхідність того, щоби група МАГАТЕ отримала доступ до Запорізької теплоелектростанції.

Директор МАГАТЕ нагадав, що вже понад два з половиною місяці ЗАЕС не має діючих резервних ліній електропередач. 1 березня на правому березі Дніпра було пошкоджено останню діючу лінію електропередач 330 кВ. Це означає, що при втраті лінії 750 кВ станція відразу перемикається на 20 дизель-генераторів.

Місія МАГАТЕ вперше змогла потрапити на окуповану ЗАЕС 1 вересня 2022 року. Запорізька теплова електростанція також розташована неподалік окупованого Росією Енергодару.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни