Громадський порядок під час війни: у муніципальній інспекції відзначають поліпшення ситуації у Калуші

Зокрема, суттєво зменшилася кількість випадків хуліганства. Цьому сприяють патрулювання інспекторами сектору охорони громадського порядку муніципальної інспекції та посилене патрулювання силами правоохоронних органів в умовах воєнного стану.

Про це повідомив «Вікнам» начальник відділу муніципальної інспекції управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Михайло Костельний, передає Фіртки.

Також у муніципальній інспекції відзначають подолання проблеми торгівлі сурогатом: на ринку на вул. Стуса його вже відкрито не продають.

У секторі охорони громадського порядку є 14 інспекторів, які патрулюють місто у дві зміни. Як раніше повідомляли «Вікна», двоє працівників зараз на фронті воюють з російським окупантом. За словами Михайла Костельного, зараз на посаді інспектора з охорони громадського порядку працює переселенець з Харкова, який у своєму місті також працював муніципальним інспектором.

У 2022 році, як і у попередньому, найчастіше фіксували такі порушення громадського порядку, як торгівля з рук (819 випадків) і розпивання алкоголю в громадських місцях (435 випадків). Для порівняння: за дев’ять місяців 2021 року (відділ муніципальної інспекції було створено 1 квітня. — Авт.) зафіксували 611 випадків торгівлі з рук у невстановлених місцях і 331 випадок розпивання спритного у громадських місцях.

Як правило у теплу пору року випадків торгівлі з рук і розпивання алкоголю стає більше. Так, лише за три останні дні попереднього тижня виявили 6 випадків розпивання спиртного в громадських місцях.

Окрім того, у 2022 році інспектори з охорони громадського порядку виявили 20 випадків куріння у недозволених місцях, зробили порушникам громадського порядку 1238 зауважень і провели 1270 профілактичних бесід. 28 разів інспектори викликали швидку допомогу людям, які потребували допомоги. Випадки жебракування, за словами Михайла Костельного, торік були поодинокими.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни