Громада, де соціальним служінням займається кожен

Статті

Громада, де соціальним служінням займається кожен

Сьогодні

Саме так коротко можна описати с. Лісна Слобідка. Активне служіння любов’ю при парафії св. Миколая УГКЦ  діє вже декілька років. Щомісяця парафіяни організовували якусь ініціативу для потребуючих односельців. Зокрема при парафії діє банк одягу, опікуються малозабезпеченими особами, сортують сміття.

З приходом війни громада всього села ще більше згуртувалась заради допомоги ближнім.

«Я молилась на Літургії й в одну мить мене ніби щось смикнуло. Одразу з’явилась думка, що потрібно починати допомагати нашим захисникам. З цією пропозицією я звернулась до нашого місцевого пароха. Отець Віталій не тільки поблагословив нас, а ще й віддав всі продукти, які люди принесли в храм на сорокоусте»,- розповідає одна з найактивніших волонтерок Лісної Слобідки, пані Леся.

За максимально короткий термін все село активізувалось. Ті, хто залишився вдома робили це фізично, хто опинився далеко від рідного краю підтримували цю діяльність матеріально. Серед численних відправлень у зону бойових дій вареники, голубці, печиво, паштети, ковбаси та багато іншого. Окрім смачної допомоги, вражаючі масштаби якої ви можете побачити на фото, жителі Лісної Слобідки відправляють військовим ще й цигарки.

«У перші дні війни ми з чоловіком займались таким видом волонтерства у Народному домі м. Коломия, але через декілька днів зрозуміли, що нам важко добиратись щодня. Тоді й з’явилась ідея організувати схоже виробництво у рідному селі. Закупили тютюн та спеціальне обладнання і так все закрутилось. Зараз відправляємо по 20 тисяч цигарок,це приблизно 50 блоків», – каже пані Тетяна, місцева волонтерка.

Варто зазначити, що громада допомагає не тільки воїнам. Підтримують вони також і переселенцям із зони активних бойових дій. Їм у громаді Лісної Слобідки надали прихисток, а також велику гуманітарну допомогу: продукти харчування, постіль, одяг, засоби гігієни. Селяни регулярно відправляють вантажі із допомогою в Карітас Коломия, а також на території, де люди щодня страждають від жахіть війни.

Не забувають в цій місцевості й про духовну допомогу. Парафіяни церкви святого Миколая від самого початку повномасштабного вторгнення почали марафон безперервної молитви. А діти із Лісної Слобідки постійно пишуть листи та малюють малюнки на підтримку всіх, хто зараз на передовій.

Ми щиро радіємо такому розквіту соціального служіння в Лісній Слобідці. Бажаємо вам не зупинятись і з кожним днем ще більше служити любов’ю ближнім.

Разом робимо добрі справи і перемагаємо!


Джерело: пресслужба Карітас Коломия

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни