Головному інженеру калуського комунального підприємства повідомили про підозру

За процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури головному інженеру одного із підприємств Калущини повідомлено про підозру. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 21 Листопада, 2024, 14:00 Калуш Переглядів: 633 Ілюстроване фото. Навколишньому природному середовищу було завдано шкоди на суму понад 4,9 млн гривень Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Йому інкримінують незаконне видобування підземних вод (ч. 3 ст. 240 Кримінального кодексу України), повідомляє прокуратура Івано-Франківської області.

Слідство установило, що упродовж січня-жовтня 2022 року за відсутності у підприємства спеціального дозволу на користування надрами головний інженер як службова особа, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, допустив незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, а саме водозабір з підземних вод.

Внаслідок протиправної діяльності підприємства навколишньому природному середовищу було завдано шкоди на суму понад 4,9 млн гривень.

Для забезпечення відшкодування цієї суми коштів прокурори звернулися із позовом до суду.

Як повідомляли “Вікна”, проти калуського комунального підприємства порушили кримінальну справу.

Як встановили представники державної екологічної інспекції Карпатського округу, розмір шкоди, завданої довкіллю, складає майже п’ять мільйонів гривень.

Як встановила слідчий суддя, 29 серпня слідчий за погодженням прокурора звернувся з клопотанням, в обґрунтуванні до якого посилається на те, що КП «Калуська енергетична компанія» з 1 листопада 2021 року здійснює забір води із водозаборів підземних вод за відсутності спеціального дозволу на користування надрами, що є порушенням Кодексу України «Про надра».

Внаслідок самовільного використання водних ресурсів КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради, за відсутності дії спеціального дозволу на користування надрами (підземні води) в період з 1 листопада 2021 по 30 жовтня 2022 року, як встановили представники державної екологічної інспекції Карпатського округу, розмір шкоди, завданої довкіллю, складає 4 971 988,60 гривні

Збитки підтверджені висновком екологічної експертизи від 6 серпня 2024 року.

З метою перевірки обставин отримання та використання коштів за водопостачання, у слідчого виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації про сплату рентних платежів КП «Калуська енергетична компанія» Калуської міської ради в період з 1 листопада 2021 року по 1 листопада 2023 року.

Санкція ч. 2 статті 240 Кримінального кодексу України передбачає штраф від 51 000 до 85 000 гривень або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк

Разом з тим прокуратура вже подала позов до Господарського суду про стягнення завданої довкіллю шкоди. Так, у судовому реєстрі оприлюднили ухвалу Господарського суду Івано-Франківської області від 23 вересня про відкриття провадження у справі за позовом першого заступника керівника Івано-Франківської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції Карпатського округу  до відповідача — КП «Калуська енергетична компанія» — про стягнення шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, в сумі 4 971 988,60 гривні. Така шкода, як випливає з ухвали, завдана самовільним використанням підземних вод відповідачем. 

Суд постановив прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Нагадаємо, КП «Калуська енергетична компанія» надає послуги з централізованого водопостачання, водовідведення і теплопостачання споживачам Калуша з 1 листопада 2021 року, на цьому ринку вона замінила КП «Водотеплосервіс».

Наприкінці січня 2022 року, коли «Калуська енергетична компанія» надавала послуги майже три місяці, на пленарному засіданні сесії Калуської міськради депутатка Ольга Сікора вказала на те, що комунальне підприємство, вірогідно, не має дозволу на користування надрами, хоча використовує не лише поверхневу воду, але й воду зі свердловин.

Тоді міський голова Андрій Найда по суті відсутність дозволу на використання надр не заперечив. А директор «Калуської енергетичної компанії» Петро Шевчук повідомив, що документи на отримання дозволу на користування надрами підприємство подало, їх перевіряють другий місяць, а після цього буде дозвіл.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни