Головний собор Києво-Печерської лаври і Трапезна церква знову належать державі

Сьогодні, 5 січня, завершила роботу Комісія для приймання-передачі Успенського собору та Трапезної церкви від московської церкви до держави. 05 Січня, 2023, 14:35 Україна Переглядів: 166 Українська святиня має служити всьому українському народові, — акцентував міністр культури

“Ці дві культові споруди, розташовані на території Заповідника, були передані у почасове безоплатне користування УПЦ з 2016 року згідно договору, термін якого сплинув 31.12.2022”, — повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

В комісію увійшли представники Національного заповідника, юридичної компанії “Міллер”, Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічий монастир) російської церкви та Міністерства культури та інформаційної політики України.

Комісія розпочала свою роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акту технічного огляду двох будівель. Робота Комісії забезпечила комплексний опис майна Успенського собору та Трапезної церкви, стан іконостасів, та ікон, іншого майна, що не можна відокремити від культових будівель (наприклад, Царські врата, люстри), щоб повернути його балансоутримувачу, зазначає міністр.

“За підсумками роботи комісії був підписаний відповідний Акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Незважаючи на те, що на останнє засідання комісії не з’явився митрополит Павло, який мав підписати Акт, це не є перешкодою для повернення державного майна. Відсутність митрополита запротокольовано членами Комісії, а самі Акти, що підписані з боку Заповідника, направлено іншій стороні на ознайомлення”, — запевнив Олександр Ткаченко.

Свято-Успенська Києво-Печерська лавра входить до списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Трапезна церква є пам’яткою архітектури національного значення, дуже важливо дотримуватися процедури охорони та збереження пам’яток культурної спадщини.

“Українська святиня має служити всьому українському народові, цього принципу ми і будемо притримуватись в подальшому”, — акцентував міністр культури.

Раніше про історичну подію повідомила Київська Митрополія Української Православної Церкви (ПЦУ).

Після отримання відповідного дозволу святкову Божественну літургію з нагоди Різдва Христового Предстоятель Православної Церкви України та Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершить 7 січня 2023 року в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Початок богослужіння о 9 годині ранку.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни