Голосування на “тарифних” слуханнях у Калуші буде таємним через ризик адмінресурсу

Уповноважена особа ініціатора громадських слухань інформує про тиск на працівників закладів бюджетної сфери та працівників комунального підприємства, яких спонукають прийти на слухання для того, щоб забезпечити більшість голосів «за» тарифи. Передплатити газету «ВІКНА» на 2025 рік можна ТУТ! 17 Січня, 2025, 14:00 Калуш Переглядів: 778 Ілюстроване фото. Закрите голосування відбуватиметься шляхом вкидання бюлетеня в урну Реклама Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Як раніше повідомляли «Вікна», 13 січня Калуський міський голова Андрій Найда видав розпорядження «Про проведення громадських слухань». Ініціаторами є група мешканців Калуської громади, а саме: подання підписали 175 осіб.

Громадські слухання відбудуться цієї суботи, 18 січня, о 14.00 в палаці культури «Юність» (м. Калуш, вул. Тихого, 6). Реєстрація учасників триватиме з 13.00 до 13.50. Під час слухань обговорять господарську діяльність комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія» та тарифи на водопостачання і водовідведення, які з нового року підвищили майже на 56%, до 75,52 гривні за кубометр. Ініціативна група перевіряла розрахунки тарифів на основі обмежених даних, до яких отримали доступ, та має оприлюднити висновки під час слухань.

16 січня відбулося засідання організаційного комітету з проведення громадських слухань.

Як за його результатами повідомила уповноважена особа ініціатора слухань, депутатка Калуської міської ради Ольга Сікора, члени ініціативної групи запропонували провести закрите голосування з питання тарифів і міський голова на це погодився.

Також Ольга Сікора у дописі в соціальній мережі інформує про тиск на працівників закладів бюджетної сфери та працівників комунального підприємства, яких спонукають прийти на слухання для того, щоб забезпечити більшість голосів «за» тарифи.

Такі повідомлення підтверджує оприлюднений наказ директора «Калуської енергетичної компанії» Петра Шевчука від 15 січня, у якому «з метою забезпечення активної громадської позиції працівників» наказано ознайомити усіх працівників комунального підприємства з інформацією про проведення громадських слухань (під підпис), «сприяти активній участі працівників у зазначених слуханнях» та довести до відома працівників, що «затвердження нових тарифів безпосередньо впливає на фінансовий стан комунального підприємства, а отже, на можливість виплати заробітної плати та її рівень відповідно».

У чому може виражатися сприяння участі працівників у слуханнях? Адже вони відбувають у вихідний день, тобто коли люди можуть займатися своїми справами чи за бажанням прийти на слухання. А коли роботодавець береться забезпечувати активну громадську позицію працівників та ще й використовує такі аргументи, як рівень зарплати та вчасність її виплати, то це відгонить методами з тоталітарного минулого, коли так само «добровільно-примусово» збирали людей. Адже можна було, наприклад, оприлюднити на дошці оголошень підприємства відповідне повідомлення для ознайомлення (не під підпис. — Авт.). Хто може і хоче — прийде.

Фактично у цьому випадку застосовують адмінресурс. Для чого? Адже, якщо аргументи ініціативної групи надумані, усі враховані у тарифах показники правдиві й коректні, то влада і керівник комунального підприємства зможуть довести їхню обґрунтованість на слуханнях і, не залежно від результатів голосування, підстав для перегляду тарифів не буде. Крім того, влада може цілком законно відхилити пропозицію слухань, що передбачено у відповідному положенні.

Применшити або й нівелювати вплив адмінресурсу має таємне голосування.

«Отже в підсумку маємо таке:

  1. Громадські слухання пройдуть в суботу і пройдуть вони максимально чесно.
  2. Бюлетені будуть надруковані номерні, але їх номери не прив’язуватимуться до прізвища з метою виключення можливості ідентифікації особи!

Тож, голосуйте на славу хто як хоче — тобто по-совісті! І не бійтеся!

  1. Закрите голосування відбуватиметься шляхом вкидання бюлетеня в урну і лише з одного питання — тарифів: за скасування підняття (рішення виконкому) чи проти. Думаю, що проголосуєте правильно!
  2. Усі решта питання порядку денного голосуватимуться відкрито — підняттям мандату! Це питання лічильної комісії, секретаря, а також звільнення П.Шевчука з посади і розпуску виконкому, який ці тарифи проголосував з «одобрямс» депутатів — якщо до того дійде!
  3. Вкінці буде питання «Різне», де жителі громади матимуть змогу задати владі запитання, які не стосуватимуться тарифів!» — написала Ольга Сікора.

За словами депутатки, під час слухань виступатимуть очільник КЕКу, колишній очільник «Водотеплосервісу» Ігор Яковина і члени ініціативної групи.

Богдана ТИМЧИШИН, журналістка

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни