Голинська громада відремонтувала 6 будинків для людей, які втекли від війни

З перших днів широкомасштабного воєнного вторгнення росії в Україну голиняни з неабияким завзяттям взялися до роботи, щоб забезпечити надійний тил для Збройних сил України та гостинний прихисток для тих, хто змушений був покинути домівку.

02 Квітня,
2022,
14:00
Калуш

Переглядів: 850


Сьогодні майже у кожній хаті створено волонтерсько-оборонний пункт. Фото: Андрій Найда/Facebook

Сьогодні майже у кожній хаті створено волонтерсько-оборонний пункт. Жінки варять, сушать, шкварять, в’яжуть, а сильна половина — займається справжньою чоловічою справою – готують та закручують тушковані м’ясні консерви. Тільки за останні два дні заготовлено: 300 банок тушкованок, 27 паштетів, 164 квасолі, 116 рисових каш, 69 кров’янок, розповів міський голова Андрій Найда.

А ще голинський сухий борщ користується у військових величезною популярністю. Чаклують над ним більше 50 голинянок, які сушать вдома овочі, м’ясо. Уже виготовили 312 пакетів — це 3500 готових порцій. З 1 пакета (260 г) виходить 5 літрів борщу, яким може посмакувати 10 наших захисників. У планах — грибовий суп.

Сакують захисникам України та жителям українських міст й енергетичні батончики за вдосконаленим рецептом капелана Федора Мороза. У день виготовляють більше 400 батончиків (вага одного — 110 г). За три тижні на передову відправлено більше 5000 штук цієї смакоти у Київ, Житомир, Маріуполь, Харків, Миколаїв, Тростянець.

Уся продукція виходить під ексклюзивною маркою “Бандерівська(ий)”.

Сіток стільки сплетено, що не порахувати. Інтенсивно працює волонтерський пункт.

Про Стефанію Борейко вже, мабуть, знає вся Україна. Вона перша прийшла до старости Тараса Кушлика з пропозицією надання житла для внутрішньо переміщених осіб. Її хата стала прихистком вже для 25 переселенців: одні їдуть далі, інші поселяються, доводилося газдині спати й на підлозі. Зараз проживає троє.

У мсцевій церкві за молитвою місцеві вірянки сплели для захисників країни понад 1000 вервичок.

А ще силами громади відремонтовано 6 будинків для переселенців. Робили все, що треба: покрівлю, білили, ідновлювати водо- і газопостачання. Сьогодні в селі зупинилося понад 300 осіб. Кому треба — підвозять дрова.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни