Глава МАГАТЕ: Запорізьку АЕС знову підключили до мережі – Новини України

Глава МАГАТЕ: Запорізьку АЕС знову підключили до мережі - Новини України

Фото: t.me/energoatom_ua

Голова Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Ґроссі заявив, що 18 жовтня Запорізьку АЕС знову підключили до мережі. Про це пише Twitter МАГАТЕ.

– ЗАЕС відновила підключення до останньої діючої лінії електропередачі, яка працює на 750 кіловольт, – зазначив гендиректор компанії. При цьому Гроссі зазначив, що це сталося після того, як з’єднання зі станцією було втрачено втретє за останні 10 днів.

Експерти МАГАТЕ, присутні на майданчику ЗАЕС, були проінформовані українським персоналом, що зв’язок відновлено майже через 18 годин після того, як лінію було відключено системою захисту.

Під час двох попередніх відключень зовнішнього електропостачання ЗАЕС – 8 та 12 жовтня відповідно – аварійні дизель-генератори станції забезпечували резервну електроенергію, необхідну для охолодження реактора та інших важливих функцій безпеки.

За словами голови МАГАТЕ, 18 жовтня ЗАЕС продовжувала отримувати електроенергію від зовнішньої лінії 330 кВ, яка постачає електроенергію через резервну систему, яка була відновлена наприкінці минулого тижня. Після повторного підключення лінії 750 кВ, ЗАЕС тепер має обидві лінії, хоча ситуація з енергопостачанням залишається нестабільною, сказав Гроссі.

17 жовтня внаслідок обстрілу російськими військовими на ЗАЕС відключилася остання лінія зв’язку з енергомережею. Цього ж дня стало відомо, що російські окупанти викрали кількох співробітників Запорізької атомної електростанції.

Джерело

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни