Гірський рятувальник з Калуша закликає долучитись до ремонту будиночку в горах

Цього року активісти фундації “Карпатські Стежки” запланували ремонт туристичного притулку в сідловині гір Молода і Яйко Перегінське. Ремонт планувався на 2022 рік, але в зв’язку з війною всі плани довелось відкласти. 11 Червня, 2023, 10:00 Калуш Переглядів: 368 Ремонт туристичного будиночка в сідловині гір Молода і Яйко Перегінське планують розпочати в липні Головні новини Калуша та Прикарпаття у Телеграм

Про це йдеться на Facebook-сторінці гірського рятувальника Василя Фіцака, інформують “Вікна”.

Сам будиночок потребує ремонту, зокрема, заміни печі, димоходу, які в аварійному стані. В 2011 році фундація “Карпатські Стежки” замінила крівлю на профнастил, відремонтувала підлогу. В 2015 році активісти замінили димохідну трубу і піч. Проте пічка, яку встановили, була у використанні і свій ресурс вичерпала. Зараз це все в аварійному стані.

“Наразі є нова потужна металева 100-кілограмова пічка, яка вже в елі Осмолода. Планується повна заміна ганку, частини підлоги, утеплення і фарбування будинку, встановлення модульного димоходу і ряд супутніх робіт. Матеріал збирається спільно з нашими партнерами, але частково потрібна фінансова поміч. Зокрема на купівлю димохідних труб, фарби та іншого розхідного матеріалу”, — йдеться в повідомленні.

Хто бажає допомогти Василю Фіцаку, може написати йому особисто в соцмережі.

“Мусимо врятувати цю хатину. На черзі — ремонт хатини на хребті Матагів, де ситуація є подібною. Акцію плануємо на липень”, — розповів Василь Фіцак.

"Давній Галич" - Новини Галича та Івано-Франківщіни